Діяльність АМКУ ґрунтується на принципах відкритості, прозорості та передбачуваності — Алла Максименко

Друга лекція, прочитана у Legal High School Аллою Максименко, заступником директора юридичного департаменту — начальником відділу супроводження справ у судах та контролю за виконанням рішень Антимонопольного комітету України, у рамках спецкурсу «Захист економічної конкуренції», стосувалася новацій у діяльності Антимонопольного комітету України. Лектор окреслила сферу діяльності АМКУ та наголосила, що нині розпочато реформу територіальних відділень Комітету, мета якої — посилення роботи із встановлення та припинення порушень конкурентного законодавства. У Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та Львові працюватимуть нові відділення Комітету. У той же час зменшено кількість заходів Комітету і посилено вплив АМКУ на економічні процеси.

Описуючи нові підходи у застосуванні антиконкурентного законодавства, лектор зазначила, що в них закріплено підхід до змов на торгах як до порушення, що не потребує доведення впливу на конкуренцію (infringement by object).

За словами лектора, діяльність АМКУ ґрунтується на принципах відкритості, прозорості та передбачуваності, при цьому Комітет, відповідно до міжнародних зобов’язань України, набуває нових функцій з питань державної допомоги суб’єктам господарювання (підтримка у будь-якій формі суб’єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, що спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів чи здійснення окремих видів господарської діяльності).

Алла Максименко нагадала, що 2 серпня 2017 року набув чинності Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Закон прийнято з метою забезпечення захисту та розвитку конкуренції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, що, в свою чергу, підвищить рівень інвестицій, стимулюватиме розвиток малого та середнього бізнесу. На її думку, цей закон є одним із засобів боротьби з корупційними схемами завдяки запровадженню прозорого механізму витрачання державних ресурсів та усуненню вибірковості заходів державної підтримки окремих суб’єктів господарювання. Такий підхід надасть можливість забезпечити ефективність управління державними фінансами в Україні у цілому і, як наслідок, принесе користь кожному платнику податків. Лектор описала форми державної допомоги та окреслила повноваження АМКУ у сфері її контролю.

Говорячи про оскарження рішень АМКУ, спікер навела правову позицію Великої Палати Верховного Суду щодо юрисдикції спорів, пов’язаних із формуванням та реалізацією конкурентної політики, зазначивши, що оскарженню підлягають акти індивідуальної дії Комітету, які за своєю суттю є рішеннями, проте яких немає у статті 48 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (відмова у відкритті справи, залишення заяви про перегляд рішення без розгляду тощо), а також проілюструвала свої тези прикладами із судової практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик