Ярослав Зейкан: адвокати рідко використовують законодавчу норму, яка надає їм можливість виступати з поясненнями в суді

Адвокат повинен думати як філософ, а говорити як проста людина — основний меседж сьогоднішнього виступу Ярослава Зейкана, партнера ЮК EQUITY, який розповів слухачам LHS про основи судового красномовства у рамках Школи судової практики.

«Кажуть, що раніше за допомогою одного «сильного» слова можна було виграти справу в суді, але ті, хто вважають, що цього не можна зробити і сьогодні, помиляються», — почав лекцію спікер. За його словами, часто буває так, що обвинувальні акти містять тисячі сторінок, наприклад обвинувальний на той час висновок проти Юлії Тимошенко.

Під час лекції пан Зейкан наводив приклади успішного захисту адвокатами далекого минулого і сьогодення своїх підзахисних у судах за допомогою вміння переконливо говорити.

У статті 20 Кримінального процесуального кодексу України йдеться про те, що сторона захисту може виступати в суді і давати як письмові, так і усні пояснення до обвинувального акта. «На жаль, на практиці ця норма застосовується рідко», — зазначив лектор.

Також доповідач розповів про бажаний зміст процесуальних документів, що складаються адвокатами. Ярослав Зейкан переконаний, що пропозиції в документах повинні бути прописані просто і доступно.

Що стосується усного мовлення, то спікер зазначив: «Виступ у дебатах є підсумком розгляду справи, тому ваш виступ має бути таким, щоб присутні учасники процесу відчули певну особливість цієї справи», і підкреслив, що адвокат повинен говорити чітко за фабулою справи, не використовуючи порожніх фраз.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик