Карина Павлюк розповіла про прогрес в імплементації BEPS

Початок робочого тижня ознаменувався початком роботи модуля «BEPS та міжнародне структурування бізнесу» в Legal High School. Проблематики плану BEPS, його прогресу та імплементації у рамках лекції торкнулася Карина Павлюк, керівник міжнародної податкової практики МЮГ Eterna Law.

Лектор почала свою доповідь з розповіді про те, з чого починався в Україні план імплементації BEPS і що ми маємо на сьогодні. Власне, почалося все з 2017 року, коли Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації цього плану. За фактом, з 1 січня 2017 року Україна зобов’язувалася імплементувати мінімальний стандарт, що складається з чотирьох кроків (дій) із загальної кількості у 15 кроків. Так, мінімальним пакетом було передбачено імплементацію чотирьох BEPS ACTIONS: 5, 6, 13, 14 дії. За словами доповідачки, п’ята дія спрямована на боротьбу зі «шкідливими» податковими практиками: наприклад, коли на рівні країни немає податків і де немає вимог із substance. Дія спрямована на те, щоб ці практики або анулювати, або застосувати деякі санкції. Шоста дія передбачає протидію використання конвенції про подвійне оподаткування на отримання податкових пільг і преференцій. 13-та дія спрямована на поліпшення законодавства про ТЦУ. І 14-та — вимагає поліпшення обміну податковою інформацією між різними країнами.

Як зазначає лектор, 16 травня 2017 року НБУ та Мінфіном було розроблено дорожню карту імплементації BEPS, згідно з якою Україна імплементуватиме не тільки мінімальний план, а плюс ще п’ять кроків — таким чином законодавець мислить прогресивно і намагається йти в ногу з часом. 21 червня 2018 року було прийнято Закон України «Про валюту і валютні операції», який набув чинності з 7 лютого 2019 року і заявлявся як певна валютна лібералізація.

У липні 2018 року Україна підписала конвенцію, ратифіковану в лютому 2019-го і яка набуде чинності з 1 грудня 2019 року. Це — Конвенція MLI, спрямована на спрощення процедури внесення зміни до договорів про уникнення подвійного оподаткування та яка передбачає автоматичне внесення змін у відношенні до всіх договорів, підписаних Україною.

Крім того, за словами лектора, на виконання Закону «Про валюту і валютні операції» 24 жовтня 2018 року було внесено урядовий законопроект №2473, який має прикладний характер.

Лектор завершила лекцію тим, що зараз податківці очікують того, як запрацюють правила КІК, як запрацює Конвенція MLI і ряду деяких якісних змін, які вже мають бути незабаром.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик