Анна Грищенко: право Англії та Уельсу — це тренд і №1 в угодах M&A з іноземним елементом

Інтенсив «English Contract Law» у LHS продовжує свою роботу. З лекцією про мотиви вибору англійського права для структурування M&A-угоди, етапи та структурування трансакції виступила керівник практики злиття та поглинання Pavlenko Legal Group Анна Грищенко.

У договорі треба прописувати не англійська право, а право Англії та Уельсу. Право Англії та Уельсу — це тренд і №1 в угодах M&A з іноземним елементом. Так відбувається тому, що саме це право передбачає гнучкість, нейтральність і комфорт для сторін, проте до мінусів такого права варто віднести ціну та експертизу. Лектор розповіла про етапи і пункти M&A-угоди step-by-step.

Перший крок угоди — це підписання term Sheet / letter of intent / memorandum. Він не є обов’язковим, однак, як підкреслює спікер, дуже важливо ще «на березі» домовитися, як ви рухатиметеся і як далі проходитиме трансакція. Традиційно до цього документа включають аудит (умови проведення), ексклюзивність (але, звісно, на умовах екслюзивності продавець може втрачати якісь свої можливості), ціну, перехід права власності та подальші кроки. Також спікер рекомендує прописати, чи є цей документ обов’язковим у цілому або, можливо, деякі його пункти.

Наступний крок — проведення due dilligence. Як підкреслює лектор, основною його метою є визначення ризиків або, можливо, бажання «збити ціну». Щоб підготувати бізнес до продажу, можна зробити передпродажний аудит, відзначила пані Грищенко.

Структурування залежить від об’єкта — компанія це чи активи. Рішення приймається найчастіше за результатами аудиту. Важливим пунктом є створення відповідної структури (створення нової компанії, «перекидання» активів або «чистка»).

Необхідними документами для здійснення трансакції є договір купівлі-продажу, акціонерна угода, договір ескроу та певні додаткові документи. Наприклад, лист про розкриття — опціонно.

При підписанні важливо вказати, підписання відбувається дистанційно чи особисто.

Етап завершення угоди (completion) передбачає визначення моменту, коли саме переходить право власності. Іноді для завершення необхідним є виконання певних умов. Також лектор зазначила, що може бути і етап після закриття (post completion).

Типові помилки при проведені таких операцій — певні упущення, «прогалини», які «забули» передбачити, а також post completion: болючий момент, оскільки за фактом цей етап — це все ще угода, яку потрібно моніторити і не пропустити важливих моментів. Так, дуже важливим моментом є перехід операційного контролю, переконана Анна Грищенко.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик