«Банки проводять процес внутрішньої деофшоризації», — Артем Наумов під час Legal High School поінформував про вплив BEPS на бізнес

Про труднощі роботи податкових консультантів в умовах впровадження плану BEPS під час Legal High School розповів асоційований партнер ЮФ ILF Артем Наумов. Однак ігнорування антиофшорних правил може спричинити для бізнесу нові ризики.

Правило KYC (know your customer) замінюється новим підходом під назвою KYCC (know your customer’s customer). Це означає, що будь-яка зарубіжна компанія може відмовити в укладенні угоди на підставі того, що вона має претензії не до власне клієнта, а до його клієнтів.

Погана репутація контрагента може зіпсувати бізнес вам, резюмував юрист.

Агресивна податкова оптимізація у недалекому майбутньому не працюватиме. Неприпустимо використовувати переваги країни без реального зв’язку з нею. Іншими словами, офіс без співробітників на Кіпрі видаватиметься підозрілим. Там повинен бути як мінімум сейлз-менеджер. На думку пана Наумова, «зараз усі ганяються за такими компаніями, як Amazon», але незабаром можуть виникнути питання на кшталт того, яку саме функцію виконує офшорна компанія в структурі власності.

Серед ризиків для бізнесу через використання офшорів було згадано те, що банк може відмовитися здійснювати переказ коштів. В одній із угод купівлі-продажу активу між двома офшорами банк призупинив операцію на місяць, зажадавши підтвердити законність походження коштів.

Банки проводять процес внутрішньої деофшоризації, зазначив Артем Наумов, уточнивши, що банківські установи аналізуватимуть базу клієнтів і проситимуть піти найризикованіших.

Кіпрські банки відкривають рахунок до трьох місяців, хоча раніше це робилося за місяць. Відкрити банківський рахунок зараз, на думку пана Наумова, легше в США, але там бізнес підпадає під дію закону FATCA.

Також, за словами пана Наумова, може виникнути проблема при спадкуванні. Офшорні активи без належного оформлення не можна буде передати спадкоємцям після смерті власника. Можуть бути труднощі, якщо майно оформлене на «номінала». «Спадкове планування» не користувалося особливим попитом у нашій країні, але буде актуальним найближчим часом, вважає викладач Школи корпоративного права та M&A.

Україна вводить CRS-звітність у 2020 році, отже, враховуватимуться операції за 2019 рік. Сьогодні автоматичний обмін податковою інформацією потенційно загрожує публічним особам: якщо дані про їхні приховані активи потраплять до українських компетентних органів, то це спричинить їм проблеми.

CRS у поєднанні з правилами контрольованих іноземних компаній — це загроза, відзначив виступаючий.

Держава може отримати інформацію про закордонні активи осіб.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик