Банкрутство фізичних осіб — це новий інститут, покликаний розв’язати проблеми заборгованості громадян, у тому числі за валютними кредитами, — Олександр Оніщенко та Орест Цімерман

Невиконання зобов’язань як підстава для банкрутства та судова практика з цього питання стали темою лекції в Legal High School Олександра Оніщенка, партнера судової практики МЮФ Integrites, та Ореста Цімермана, старшого юриста судової практики МЮФ Integrites.

Лектори зосередили увагу слухачів на нових можливостях, що надають внесені до законодавства зміни. Зокрема, якщо раніше для банкрутства потрібна була наявність заборгованості у розмірі сукупно не менш ніж 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, то наразі ця норма вже не є актуальною та суттєво спрощена.

Орест Цімерман зазначив, що відповідно до змін вимоги кредитора відтепер лише повинні не свідчити про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження. А суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов’язання, строк яких настав.

Говорячи про процедуру банкрутства, лектор відзначив, що боржник зобов’язаний у місячний строк звернутися до суду у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності). За словами Ореста Цімермана, раніше у законі про банкрутство була субсидіарна відповідальність. Цей інститут зберігся і доповнився новим — солідарна відповідальність керівника боржника.

За словами Олександра Оніщенка, банкрутство фізичних осіб — це новий інститут, покликаний розв’язати проблеми заборгованості громадян, у тому числі за валютними кредитами. Він наголосив, що за місяць з часу дії нового Кодексу України з процедур банкрутства є не більше десяти справ, тож наразі зарано говорити про якісь узагальнення. Він наголосив, що процедура буде непростою для реалізації на практиці, оскільки потребуватиме оприлюднення масиву даних про особу та її майно.

Процедура банкрутства фізичних осіб доступна для людини не частіше одного разу на п’ять років, при цьому справа про банкрутство розглядатиметься господарським судом. Це не завжди зручно, оскільки такі суди знаходяться лише в обласних центрах. За новим Кодексом, ініціювати процедуру банкрутства може лише сама особа за наявності кількох умов: розмір простроченої заборгованості становить не менш ніж 30 мінімальних заробітних плат; не сплачено понад 50% місячних платежів за кожним із кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців; в особи немає майна, на яке може бути звернене стягнення; наявні обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

Лектори наголосили, що впродовж п’яти років з дня введення в дію нового Кодексу заборгованість фізичної особи, що виникла до дня введення його в дію, за кредитом в іноземній валюті, який забезпечений іпотекою квартири або житлового будинку, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника, у разі звернення за процедурою банкрутства реструктуризується, а борг за відсотками на кредит списується.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик