«Для вирішення спору необхідно відключити емоції» — поради від Олексія Рєзнікова та Юни Потьомкіної, Asters

Завдання сучасного юриста — допомогти клієнту розв’язати його проблему, а не продемонструвати своє красномовство і переконливість у судових баталіях. Про ефективні методи вирішення спорів під час лекції «Альтернативні способи розв’язання господарських спорів» розповіли партнер Asters Олексій Рєзніков та старший юрист фірми Юна Потьомкіна.

Хоча більшість юридичних фірм пропонують альтернативні способи у рамках загальної практики вирішення спорів, лектори переконані, що це може бути самостійною практикою.

Так, сьогодні альтернативні методи не включають тільки медіацію та арбітраж. Це також може бути оцінка справи, фасилітація (посередництво без примирення) і переговори. За словами лекторів, переговори — найбільш прийнятний метод, оскільки в них усе залежить від самих сторін. І якщо юридичним радникам сторін вдасться виключити емоції зі спору (образу колишніх партнерів, незадоволеність контрагентом тощо), то переговори можуть бути вельми успішними.

Якщо обираються інші методи, то з кожним наступним контроль над ситуацією і самим, власне, рішенням усе більше йде від сторін на користь третього суб’єкта. Це також означає більше часу і більше фінансових ресурсів для кожної зі сторін.

А ось щодо примирення за допомогою судді, Олексій Рєзніков зазначив, що цей інститут при всій прогресивності ідеї поки не виправдався. Так, суддя залишається суддею, а не незалежним медіатором, тому сторони в такому примиренні обмежені процесуальними правилами і обсягом позовних вимог. Це зовсім не медіація, та й практики поки немає, оскільки судді не мають успішного досвіду такого примирення.

Лектори детально зупинилися на особливостях кожного із способів вирішення спорів, виходячи з його цілей, можливостей і витрат на них, наводячи приклади з практики їх застосування.

На завершення лектори відзначили, що сьогодні альтернативне вирішення спорів стає трендом, і є глобальна ініціатива, коли компанії декларують свою готовність до переговорів, медіації чи іншого позасудового вирішення спорів. Це не обмежує можливість подачі позовів до таких компаній, але великий репутаційний плюс.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик