Як домогтися виправдувального вироку — секретами поділилися юристи GRACERS Law Firm

Модуль «Судовий розгляд та перегляд справи» спецкурсу «Білі комірці: від відкриття провадження до виправдувального вироку» Школи кримінальної практики Legal High School завершує свою роботу. Фінальним акордом модуля стала лекція на тему «Виправдувальний вирок — золотий стандарт захисника», яку провела команда GRACERS Law Firm — генеральний партнер спецкурсу. І почали вони зі статистики: виправдувальні вироки становлять менш ніж 1%.

Керівник практики вирішення спорів GRACERS Law Firm Людмила Куса поцікавилася думкою аудиторії: чому показники виправдувальних вироків настільки низькі? Слухачі називали різні причини, серед яких незадовільна робота захисників, неготовність суддів виносити виправдувальні вироки… Лектор до переліку причин додала процесуальне законодавство: з одного боку, КПК України передбачає змагальність сторін, а з іншого — прокурорів за виправдувальний вирок ніхто «по голові не погладить», оцінку ефективності роботи правоохоронних органів, судову реформу (у зв’язку з кадровим голодом у судах склад суду, що розглядає справу, може постійно змінюватися).

Проте є ряд порад, дотримання яких допоможе наблизити досягнення цього золотого стандарту — виправдувального вироку. Спікер рекомендує: досконально вивчити матеріали справи, підготувати вступну промову, викладати клопотання і судові дебати в письмовій формі, звертати увагу судді на кожен доказ (іноді суддя може пропустити моменти, які видаються адвокату очевидними), досліджувати практику судді, який розглядає справу (можливо, суддя вже виносив виправдувальні вироки), реагувати на випадки недотримання строків досудового розслідування, порушення правил підслідності тощо. Пані Куса не згодна з усталеною в суспільстві думкою про корумпованість судової системи. Вона знає багато гідних, відданих професії суддів, які виносили виправдувальні вироки навіть тоді, коли суспільство до них не готове.

У науковій літературі, за словами лектора, виділяють фактичні, правові та етичні мотиви виправдувального вироку і порадила присутнім у своїй захисній стратегії використовувати такі мотиви. Також лектор зупинилася на інституті суду присяжних — проаналізувала його недоліки та перспективи і поділилася власним досвідом роботи з судом присяжних. А на завершення лекції проаналізувала судову практику, зокрема мотиви Верховного Суду у виправдувальних вироках.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик