Ідеї, закладені законодавцем у текст Кодексу про банкрутство, вже реалізовані у судовій практиці — Юліан Хорунжий

Про спори за участю боржника, що розглядаються у межах справи про банкрутство, та позиції Великої Палати Верховного Суду йшлося під час лекції Юліана Хорунжого, старшого партнера АО Ario, у Legal High School. Лектор зазначив, що норми Кодексу України з процедур банкрутства відображають підсумки судової практики попередніх років, що є, безумовно, позитивним та повною мірою враховує принцип концентрації розгляду справ, стороною в якій є боржник у межах справи про банкрутство. Реалізація цього принципу, як наслідок, впливає на розмір задоволення вимог кредиторів. Однак така концентрація викликає і певні проблеми, які виникають у судах, що розглядають справи про банкрутство, а саме — значна кількість справ, які розглядаються в межах справи про банкрутство, гальмують розгляд основної справи.

Юліан Хорунжий зупинився на статті 7 Кодексу, що стосується концентрації справ у справі про банкрутство. За його словами, наразі точиться дискусія щодо вирішення проблемних питань такої концентрації, зокрема, чи повинен ці справи розглядати суддя, у чиєму віданні провадження, чи будь-який суддя у складі суду. Як вважає спікер, таку справу має розглядати суддя, який розглядає провадження у справі про банкрутство, оскільки він повністю володіє матеріалами справи, що пришвидшить і спростить розгляд. Спікер принагідно зазначив, що у ході подальшого вдосконалення Кодексу планується внесення змін і до статті 7.

Ґрунтуючись на принципах змагальності та диспозитивності судового розгляду, суддя мав би розглядати справу на підставі документів, наданих сторонами. Важливим є також те, що за наслідками розгляду справи суддя ухвалює рішення (а не ухвалу, як це було передбачено Законом у попередній редакції). Оскільки ухвала набуває чинності з моменту проголошення, це надавало можливість виконання рішення вже після суду першої інстанції, не чекаючи на апеляцію. Однак це несло б загрози і для боржника, і для кредиторів. На думку лектора, поширивши на цю категорію справ норми Господарського кодексу України, законодавець надав можливість вживати заходів про забезпечення позову.

Юліан Хорунжий зазначив, що ідеї, закладені законодавцем у текст Кодексу про банкрутство, вже реалізовані у судовій практиці і навів низку рішень у справах, винесених Великою Палатою Верховного Суду.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик