Крістіна Шаповалова розповіла слухачам LHS про кримінально-правові наслідки податкових правопорушень

Про кримінально-правові наслідки податкових правопорушень слухачам Legal High School розповіла Крістіна Шаповалова, адвокат, куратор напряму податкових, митних та регуляторих спорів Eterna Law. Вона розкрила зміст поняття «податкове правопорушення» у розумінні Податкового кодексу України та зазначила, що за порушення законів з питань оподаткування застосовується фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Говорячи про склад податкового злочину лектор вказала, що об’єктом такого злочину є порядок оподаткування фізичних та юридичних осіб, предметом – податки, збори та інші обов’язкові платежі, а суб’єктом – службова особа підприємства, установи чи організації, а також особа, яка займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи. Крім того, податковий злочин має суб’єктивну сторону, якою є прямий або непрямий умисел та об’єктивну сторону, якою є діяння, наслідки та причинно-наслідковий зв’язок.

Крістіна Шаповалова розповіла про матеріали податкової перевірки та документи, які видаються за її результатами. Аналізуючи зв’язок між кримінальним та адміністративним провадженням, вона підкреслила, що за наслідками будь-якої податкової перевірки може бути відкрито кримінальне провадження, за наявності підстав. Посилаючись на практику Європейського суду з прав людини лектор наголосила, що віднесення податкових правопорушень до злочинів, надає додаткові гарантії обвинуваченому, зокрема потребу доведення суб’єктивної частини злочину, гарантії неможливості подвійного переслідування тощо.

Лектор вказала слухачам Legal High School на санкції, які передбачені Кримінальним кодексом України за умисне ухилення від сплати податків та розказала про особливості звільнення платників податків від юридичної відповідальності за заниження податкових зобов’язань шляхом застосування податкового компромісу. При цьому, лектор наголосила, що при недоведенні умислу особи в ухиленні від сплати податків, існує ризик перекваліфікації зі статті 212 КК України на статтю 367 КК України.

За словами Крістіни Шаповалової, законодавством передбачена можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків у випадку, якщо особа до моменту притягнення до відповідальності сплатила податки та відшкодувала шкоду, завдану державі їх невчасною сплатою. При цьому, лектор ілюструвала свої тези прикладами з практики своєї компанії з вирішення спорів за наслідками податкових правопорушень та навела офіційну статистику розгляду справ цієї категорії.

Лектор запропонувала слухачам Legal High School вичерпний перелік організацій та установ до яких можуть звернутися платники податків та представники бізнесу для захисту від неправомірного переслідування правоохоронними та податковими органами.

МЕНЮ

LegalHighSchool — Высшая школа для юристов и адвокатов

0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x
Корзина