Максимальна кількість внесених об’єктів до Митного реєстру була у 2014 році, і саме на цей період припав пік так званого патентного тролінгу — Вікторія Остапчук

Про алгоритми внесення об’єктів інтелектуальної власності до Митного реєстру йшлося під час лекції Вікторії Остапчук, керуючого партнера ПЮА «Синергія», патентного повіреного України, адвоката. Вона нагадала слухачам Legal High School міжнародну та українську нормативну базу, на підставі якої здійснюється внесення об’єктів до Митного реєстру для захисту прав власності під час імпорту та експорту, та наголосила, що наразі відбувається зміна законодавства у цій царині.

Лектор продемонструвала, як діє Митний реєстр, та вказала на недоліки його роботи, а також навела статистику, відповідно до якої станом на 11 листопада 2019 року до Митного реєстру включено: торговельні марки — 991; промислові зразки — 323; корисні моделі — 18; винаходи — 6; об’єкти авторського права — 4. При цьому зазначила, що аналіз динаміки його наповнення показав, що максимальна кількість внесених об’єктів до Митного реєстру була у 2014 році, і саме на цей період припав пік так званого патентного тролінгу.

Вікторія Остапчук навела приклад форми заяви про внесення об’єкта інтелектуальної власності до Митного реєстру, яка є додатком до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, та описала алгоритм її коректного заповнення.

Лектор зосередила увагу слухачів Legal High School на причинах, через які об’єкт не буде включено до Митного реєстру. Зокрема, на таких: неподання документів (матеріалів), передбачених Порядком реєстрації; відсутність характерних ознак, які можуть бути проконтрольовані митними органами під час ідентифікації товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, при їх переміщенні через митний кордон України або неможливість їх ідентифікації за допомогою методів, запропонованих правовласником (неможливості ідентифікації об’єкта у конкретному товарі); невідповідність даних, наведених у поданих заяві та матеріалах, що до неї додаються; відсутність у заявника правових підстав для звернення із заявою до Держмитслужби України та необхідного обсягу прав для здійснення дій, пов’язаних із захистом права інтелектуальної власності.

При цьому Вікторія Остапчук наголосила, що заявник може повторно подати заяву та матеріали, що додаються до неї, за умови повного усунення причин, які були підставами для відмови у включенні об’єкта права інтелектуальної власності до митного реєстру. Вона навела великий масив судової практики, пов’язаний з оскарженням відмови включення об’єктів до Митного реєстру.

Говорячи про зміни законодавства у митній сфері, лектор проаналізувала положення нової редакції Митного кодексу України та наголосила, що до неї включені корисні моделі як об’єкт патентування, а також розповіла про майбутні зміни Порядку внесення об’єктів права інтелектуальної власності до Митного реєстру та ведення самого реєстру.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик