На етапі підготовки клопотання про забезпечення позову в сімейних спорах важливо приділити увагу доказовій базі, радить Інна Тута, АО MITRAX

Про нюанси забезпечення контакту з дитиною в немайнових сімейних спорах розповіла Інна Тута, адвокат практики сімейного та спадкового права АО MITRAX. Це — завершальна лекція модуля «Права дітей у справах про розлучення» спецкурсу із сімейного права Legal High School.

Говорячи про забезпечення позову в сімейних немайнових спорах, спікер зазначила, що підставою для такого забезпечення буде поведінка відповідача, що полягає в незаконному відібрання дитини у позивача і/або вчинення перешкод позивачеві бачитися зі своєю дитиною, спілкуватися з нею та брати участь у її вихованні. Такі дії призводять до втрати у дитини бажання спілкуватися з будь-яким із батьків, які проживають окремо.

Пані Тута підкреслила, що на етапі підготовки клопотання про забезпечення позову важливо приділити увагу доказовій базі, тому, що відповідач не дозволяє бачитися з дитиною. Наприклад, перш ніж звертатися до суду, можна подати заяву до служби у справах дітей про усунення перешкод у спілкуванні. Служба рідко реагує на подібні звернення, але це буде доказом наявності конфлікту. Іншим доказом може стати протокол, складений представниками поліції, або показання свідків (сусідів).

Видами забезпечення позову в сімейних немайнових спорах, а саме — у справі про відібрання дитини, є встановлення зустрічі позивача з дитиною в чітко визначені дні та зобов’язання відповідача передавати дитину в зазначені дні; у справі про встановлення місця проживання дитини можливі два варіанти: відібрати дитину у відповідача і зобов’язати відповідача передати дитину позивачеві; встановити зустрічі позивача з дитиною в чітко визначені дні та зобов’язати відповідача передавати дитину в зазначені дні. У справі про усунення перешкод у вихованні дитини та спілкуванні з нею, а також визначенні способів участі одного із батьків у вихованні дитини є встановлення зустрічей позивача з дитиною в певні дні та зобов’язання відповідача передавати дитину позивачеві у зазначені дні.

Також Інна Тута звернула увагу слухачів на постанову Верховного Суду від 15 квітня 2019 року (справа №754/8595/18). А на завершення лекції адвокат розповіла про нюанси порядку виконання ухвали суду про забезпечення позову. Згідно із законом, ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом і підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від оскарження і відкриття виконавчого провадження. Для виконання ухвали про забезпечення позову необхідно звернутися до відділу ДВС за зареєстрованим місцем проживання боржника (відповідача у справі) і після відкриття виконавчого провадження з’явитися разом із державним виконавцем до боржника з метою виконання ухвали.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик