Олександр Кузь та Руслан Сидорович розповіли про проблемні питання виконавчого провадження

Про проблемні питання виконавчого провадження в рамках спецкурсу для корпоративних юристів розповіли Олександр Кузь, завідувач навчально-методичного кабінету підвищення кваліфікації Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, приватний виконавець, екс-директор Департаменту ДВС Міністерства юстиції України, та Руслан Сидорович, партнер Ario Law Firm, народний депутат України VIII скликання.

Олександр Кузь у короткому екскурсі розповів про підстави для відмови у відкритті провадження та виконання судового рішення, а також про актуальну судову практику щодо визнання незаконними рішень виконавців про відмову у відкритті виконавчого провадження у зв’язку з відсутністю у виконавчих документах дати народження боржника та ідентифікаційного коду. Як підкреслив лектор, вимогами до виконавчого документа є дата видачі, найменування органу, який його видав, або прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, яка його видала. Обов’язковими також є зазначення номера рішення, на підставі якого видається документ, повне найменування сторони виконавчого провадження, а також те, що є нововведенням, дата народження боржника. Цей реквізит допоможе ідентифікувати боржника. Як приклад підстави для відмови у відкритті виконавчого провадження у зв’язку з пред’явленням виконавчого документа не за підвідомчістю спікер порекомендував звернутися до постанови Полтавського окружного суду від 16 лютого 2017 року у справі №816-2371/16, яка встояла в апеляційній інстанції.

Руслан Сидорович, у свою чергу, зосередив увагу на особливостях виконавчого провадження в окремих категоріях справ. За його словами, якщо боржник має можливість «бігати» від кредитора або виконавець виявляє майно боржника, накладає на нього арешт, виникає спір — таким чином виконавче провадження може затягуватися. У цьому випадку кредитор може скористатися можливістю ініціювати справу про банкрутство з метою примусити до виконання рішення, оскільки якщо боржник не погасить вимоги кредитора протягом 14 днів, починається великий конкурс. «У банкрутство дуже легко зайти, але дуже складно з нього вийти», — наголосив пан Сидорович.

Доповідач зазначив, що ціна входження в процедуру банкрутства для фізичної особи — заборгованість не менш ніж 35 мінімальних заробітних плат.

Також пан Сидорович розповів про новий інститут, який зараз з’явився у процедурі виконавчого провадження та захисту інтересів: такою є конституційна скарга, на підставі якої суд за своєю ініціативою може вжити заходів щодо забезпечення конституційної скарги. Руслан Сидорович упевнений: щоб ефективно виконувати рішення і формувати позитивну практику в частині виконання рішень, треба не боятися використовувати важелі адміністративного процесу, а також вміло користуватися практикою Європейського суду з прав людини.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик