Про особливості оформлення статуту ТОВ за новим законом слухачам Legal High School розповіла Оксана Краснокутська

Після прийняття нового закону про товариства з обмеженою відповідальністю зміняться і правила оформлення статуту компанії. На що потрібно звернути особливу увагу, розповіла радник ЮФ Aequo Оксана Краснокутська на своїй лекції в рамках Школи корпоративного права/M&A Legal High School. Законопроект про ТОВ (№ 4666) вже майже два роки знаходиться в парламенті і сьогодні готується до розгляду в другому читанні, за цей час навколо проекту велося чимало дискусій, і досі озвучуються критичні зауваження. Ряд новел законопроекту, в якому панує дух диспозитивності, вплине на зміст статуту ТОВ. Г-жа Краснокутська також зазначила, що проект містить багато запозичень із закону про акціонерні товариства, наприклад, це регулювання статусу наглядової ради, положення про значні правочини та угоди з зацікавленістю.

Важливий момент — в законопроекті скасовується обмеження на кількість учасників ТОВ (чинна норма — 100 учасників відповідно до закону про господарські товариства). Крім того, в статуті після прийняття нового закону не потрібно буде вказувати всіх учасників, адже такий обов’язок юридична спільнота давно вважає рудиментом. На думку лектора, ці зміни дозволять спростити і здешевити реєстраційні процедури. Однак необхдно чітко встановити в законопроекті, що інформація про учасників міститься в державному реєстрі. Також позитивною новелою законопроекту є те, що будь-які підписи на статуті не підлягають нотаріальному посвідченню.

Особливу увагу Оксана Краснокутська радить приділити розділу в статуті щодо реалізації переважного права на викуп частки. Відповідні норми законопроекту лектор вважає на цей час ще недопрацьованими, оскільки разом з встановленням переважного права учасників на викуп частки в законопроекті йдеться про можливість іншого врегулювання цього питання в статуті. Необхідно вказати конкретні випадки, в яких переважне право викупу не застосовується, вважає пані Краснокутська.

Нюанси успадкування частки в ТОВ в цілому регулюються законопроектом за базовими принципами, тобто частка переходить правонаступнику без згоди інших учасників, знов-таки, якщо інше не встановлено в статуті, зазначила Оксана Краснокутська. Учасники товариства можуть домовитися про закріплення в статуті, наприклад, правила, що до спадкоємця переходить не частка, а її грошовий еквівалент, а також врегулювати на власний розсуд процедуру для придбання правонаступником частки.

Крім того, Оксана Краснокутська роз’яснила аспекти оформлення в статуті порядку виходу з ТОВ, виплати дивідендів, проведення загальних зборів, виборів виконавчого органу тощо. Слухачі лекції активно брали участь в обговоренні прийдешніх змін, ділилися думками про новий закон і отримали від лектора вичерпні відповіді на свої запитання.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик