Адвокат Олександр Мельников розповів про деякі аспекти підготовки судової промови

На думку лектора, починати підготовку промови потрібно тоді, коли адвокат укладає угоду з клієнтом про надання правової допомоги.

Пан Мельников звернув увагу на те, що ораторське мистецтво з’явилося в Х сторіччі до нашої ери, а судове красномовство виникло ще в Стародавній Греції.

Лектор згадав відомих адвокатів і вправних ораторів, таких як Микола Карабчевський, Володимир Спасович, Федір Плевако, князь Олексій Урусов та Сергій Андрієвський.

«Ораторами не народжуються, ними стають», — вважає адвокат. Він підкреслив, що по судовому красномовству створено велику кількість джерел, якими може скористатися кожен.

Спікер цитував російського юриста, автора книги «Мистецтво промови на суді» Петра Пороховщикова, в якій містяться рекомендації для успішного судового красномовства. У книзі надано практичні поради щодо поведінки оратора на публіці, якими мають бути міміка та рухи доповідача. Ця книга, на думку адвоката, є найкращою для вивчення ораторського мистецтва.

Пан Мельников наголосив, що для оратора важливо пам’ятати прізвища суб’єктів судового процесу, дати та місця, зазначені у справі. Також він порекомендував не використовувати на початку своєї судової промови цитати звинувачення: «Мій підзахисний обвинувачується в …».

Наприкінці лекції адвокат навів приклад з практики, коли завдяки прийомам візуалізації судової промови, у тому числі за допомогою фліпчарту, можна зробити свою промову цікавішою і привернути увагу суду.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик