Актом про неможливість проведення перевірки фіксується лише факт наявності перешкод для здійснення податкового контролю – Ірина Педь, лектор Legal High School

Останній день блоку «Податкові перевірки у 2018 році» модуля податкової практики Legal High School розпочався лекцією Ірини Педь, керуючого партнера Експертної групи S&D, судового експерта-економіста, д.ю.н. Лектор розповіла про особливості оформлення результатів перевірки і типові порушення у цій сфері.

Ірина Педь зазначила, що кожен вид перевірки має свої особливості оформлення та оскарження. Зокрема, вона зауважила, що відповідно до Податкового кодексу України існує два види документів, які підтверджують факт проведення чи непроведення перевірки: акт і довідка. Результатом такого виду перевірки, як електронна перевірка, може бути тільки довідка, оскільки це особливий вид перевірки, що не передбачає винесення акта.

Детально лектор проаналізувала особливості оформлення акта перевірки і вказала на строки його направлення платнику податків. Вона нагадала, що акт перевірки є службовим документом, що підтверджує факт проведення документальної перевірки й відображає її результати. Але найважливіша функція акта перевірки для платника податків – це те, що він є носієм доказової інформації про виявлені порушення. «Це найважливіший доказ на стадії судового розгляду», – стверджує пані Педь.

Акт перевірки не є предметом оскарження в адміністративному процесі, звернула увагу слухачів спікер.

Також лектор повідомила, що часто висновки, що містяться в акті перевірки щодо одного платника податків, податкові органи застосовують як доказову базу стосовно їх контрагентів. Такий механізм неприйнятний, а відповідні висновки можна робити лише на основі податкових повідомлень-рішень, які тягнуть за собою правові наслідки для платників податків.

Розповідаючи про акти про неможливість проведення перевірок, І. Педь навела приклад із судової практики, що підтверджує, що в такому акті фіксується лише факт наявності перешкод для здійснення податкового контролю.

Водночас, за словами лектора, необхідно пам’ятати, що згідно з Податковим кодексом України строки оформлення результатів перевірки дуже обмежені. Вона розповіла про хитрощі, до яких вдаються представники податкової, якщо не встигають скласти документи й направити їх у визначені строки платникам податків. Йдеться про випадки, коли платник податків отримує конверт з чистими листами. Ірина Педь порекомендувала при отриманні подібних конвертів розкривати їх тільки за присутності представників поштової служби, що, в свою чергу, дасть змогу зафіксувати факт ненаправлення акта перевірки платнику податків.

На прикладах останньої судової практики Ірина Педь розповіла про нюанси оскарження результатів перевірки.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик