Багато справ для платників податків закінчуються негативним результатом через неналежну підготовку їхніх представників

Лайфхаками при розробці стратегії захисту платників податків у судовому порядку зі слухачами Legal High School поділився адвокат, партнер ЮК «Альянс Правових Сил» Олександр Собкович.

Зокрема, лектор рекомендував оскаржувати рішення податкових органів протягом 10-денного строку, незалежно від оскарження такого рішення в адміністративному порядку (до вищої інстанції податкового органу) або в судовому порядку. «Якщо ви подаєте адміністративний позов, а не йдете в порядку адміністративного узгодження, необхідно обов’язково, незважаючи на те, що КАС України і передбачає спрямування судом процесуальних документів про відкриття провадження у справі, повідомити податковий орган, що ви не погоджуєтеся з податковим повідомленням-рішенням і будете його оскаржити», — порадив Олександр Собкович.

Також при розробці стратегії лектор у першу чергу рекомендував ретельно вивчити акти перевірки та формулювати стратегію зі спростування відомостей, що містяться в таких актах. За його словами, дуже часто в акті перевірки податковий орган використовує інформацію з інших інформаційних ресурсів і, по суті, передчасно робить суб’єктивний висновок про діяльність контрагентів.

Другим кроком є зіставлення інформації, отриманої від контролюючого органу, з реальними фактами. «Багато справ для платників податків закінчуються негативним результатом через неналежну підготовку їхніх представників», — зазначив Олександр Собкович.

Також важливим аспектом, за словами лектора, є вивчення актуальної судової практики. Але при цьому необхідно робити акцент на конкретних правовідносинах.

Заключним етапом є формування правової позиції, якої дотримуватиметеся на всіх етапах судового розгляду спору.

Лектор поділився особистим досвідом і рекомендував у разі браку часу для збору доказової бази подати «стандартний позов», в якому зазначити, що додаткову аргументацію буде наведено в ході підготовки правової позиції до першого судового засідання.

«У разі відкриття провадження у справі бажано за тиждень до судового засідання через канцелярію подати вже остаточний варіант сформованої правової позиції», — підкреслив Олександр Собкович.

Також лектор розповів про нюанси розгляду судових спорів з власної практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик