«Ефективне персональне податкове планування — тренд сучасного світу» — у фокусі лекції Василя Андрусяка, ЮК MORIS GROUP

Про те, що сьогодні критично важливо правильно планувати своє оподаткування, кричить буквально весь світ. У новинах зі світу шоу-бізнесу постійно з’являються повідомлення про податкові претензії з боку фіскальних органів. І справді, свої доходи в сучасному світі приховати непросто, а тому важливо правильно сплачувати податки або скористатися наявними можливостями зниження податкового навантаження.

Про це під час своєї лекції розповів керівник практики податкового права ЮК MORIS GROUP Василь Андрусяк.

Лекцію спікер почав із згадки відомих зірок кіно, спорту і шоу-бізнесу різних епох: Чак Беррі, Софі Лорен, Ліндсі Лохан, Оззі Осборн, Кріштіану Роналду — усіх об’єднує те, що вони понесли реальне покарання у вигляді величезних штрафів або навіть арешту за несплату податків чи приховування доходів.

Історія з Софі Лорен показує, що в світі немає питання щодо давності скоєних порушень: так, кінодіва була заарештована на 18 діб у 1982 році за порушення, нібито допущені в 1974 році, проте недавно, через 40 років, суд визнав, що в її діях не було порушення податкового законодавства.

Що стосується сучасного українського законодавства про відповідальність за порушення, то, як підкреслив спікер, воно досить м’яке — відповідальність часом настільки незначна, що немає стимулу вести звітність. Наприклад, штраф у менш ніж 1000 грн за неналежне ведення документації ФОП значно нижчий, ніж витрати на бухгалтера. При цьому стаття 212 Кримінального кодексу України не передбачає позбавлення волі за податкові порушення.

Разом із цим українське законодавство дозволяє фізичним особам легалізувати свої доходи, мінімізувавши податки, і вони цим ефективно користуються.

До таких інструментів лектор зарахував, зокрема, пільгове оподаткування операцій з купівлі-продажу нерухомості (відсутність оподаткування доходу від продажу майна, яке було у володінні особи не менш ніж три роки, за умови продажу не більш ніж одного об’єкта на рік). Це означає, що можна вкластися в нерухомість, а через три роки продавати по одному об’єкту, отримуючи офіційний дохід, який не підлягає оподаткуванню.

Також фізичні особи можуть використовувати реєстрацію фізичною особою — підприємцем, що дозволяє отримувати (або легалізувати) дохід до 5 млн грн зі сплатою 5% з нього, замість 18% податку на доходи фізичних осіб; облігації державної позики (дохід обкладається тільки військовим збором); інститут дарування між особами першої та другої черги споріднення; зміна податкового резидентства та інститути спільного інвестування — про які лектор розповів докладно.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик