Фраза «я не хочу платити податки» вже лякає консультантів — асоційований партнер Crowe LF UA Рустам Вахітов

Lеgal High School продовжує розширювати горизонти для своїх слухачів, надаючи їм можливість із перших уст дізнатися про актуальні тенденції в міжнародній практиці. У рамках модуля «ТЦУ. Контроль та перевірки» відбулася лекція фахівця із Голландії, асоційованого партнера Crowe LF UA, експерта в галузі міжнародного оподаткування Рустама Вахітова, який розповів слухачам LHS, як уникнути порушень у сфері трансфертного ціноутворення.

На початку лекції пан Вахітов означив загальносвітові тенденції у сфері ТЦУ. За його словами, спостерігається різке підвищення прозорості структур. «Сьогодні в більшості юрисдикцій введені правила щодо розкриття кінцевих бенефіціарів, є автоматичний обмін інформацією щодо банківських рахунків. І хоча Україна до цього процесу поки не приєдналася, але за рік-два ці процеси будуть актуальними і для України», — підкреслив лектор. Також загальними тенденціями є підвищення кваліфікації податкових органів, посилення міжнародної співпраці та гармонізація законодавства (BEPS).

Основними джерелами ризиків для проведення перевірок, за словами спікера, є обмін інформацією між податковими органами різних країн, покраїнна звітність (і хоча Україна поки не імплементувала таке законодавство, це не означає, що українські групи звільнені від цього), обробка даних, податкові перевірки, політичні тренди та медіа/преса.

Розповідаючи про останнє джерело, Рустам Вахітов відзначив, що такі перевірки можуть проводитися (податковий тиск) журналістами або суспільством, і їхні результати в подальшому можуть зацікавити контролюючі органи. Приклад такого розслідування голландських журналістів був представлений слухачам Lеgal High School.

Для зменшення ризиків порушень у сфері ТЦУ лектор рекомендував проводити послідовну політику ТЦУ, документування всіх фактів. Проводити акуратний, своєчасний і повний комплайєнс, укладати попередні угоди про ціноутворення та проводити моніторинг змін і тенденцій.

Ще одним важливим джерелом зменшення ризиків, за словами Рустама Вахітова, є процедури взаємного узгодження. І хоча вони в українській практиці не особливо практикуються, але з точки зору вирішення спорів це дуже ефективний механізм, який потрібно розвивати. «Якщо говорити про Європейський Союз, то там взаємне узгодження між податковими органами — механізм вирішення спорів, який широко використовується. Умовно кажучи, у цьому процесі платник податків отримує собі союзника в особі податкового органу іншої сторони. І якщо податкові органи протягом певного строку не дійдуть рішення, то спір передається в арбітраж, чого вони дуже бояться», — відзначив пан Вахітов.

Також лектор розповів про аспекти судових спорів відомих міжнародних компаній, таких як Ge Capital, Amazon, Тольяттіазот.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик