Як захистити бізнес від недружніх дій конкурентів або держави за допомогою структурування, розповів Олександр Онуфрієнко, лектор LHS

«Структурування бізнесу як захід проти рейдерства» — тема лекції партнера ЮФ Asters Олександра Онуфрієнка, яка завершила сьогодні модуль «Загальні принципи структурування бізнесу» занять у Lеgal High School.

Рейдерство — явище, з яким в Україні активна боротьба ведеться впродовж останнього десятиліття, на переконання лектора, можна розглядати як у кримінально-правовій площині, так і в цивільно- або господарсько-правовій, тому і механізми протидії йому потрібно підбирати адекватні: залежно від правової природи цього явища. Структурування бізнесу є одним із захисних інструментів від рейдерських атак, підкреслює Олександр Онуфрієнко, називаючи три ключових мети структурування. По-перше, створення оптимальної схеми ведення бізнесу. По-друге, вирішення питань, які можна прогнозувати (вихід партнера, шлюб/розлучення/спадок). По-третє, власне захист бізнес-проекту від недружніх дій конкурентів або держави.

При створенні оптимальної моделі структурування, як зазначалося, потрібно не тільки добре розбиратися в специфіці ведення конкретного виду бізнесу, але й розуміти, що є об’єктом структурування: активи чи корпоративні права. Олександр Онуфрієнко сфокусувався на класичному функціональному реструктуруванні (зміні/побудові організаційної структури) — вертикальному і горизонтальному, а також розповів про індивідуальні побажання в цій частині: корпоративний толінг, фінансування тільки з компаній-резидентів/нерезидентів, мажоритарні пакети (тільки у власності/розпорядженні конкретних громадян/юросіб).

«Акціонерне товариство відкрити в Україні в рази дорожче і довше, ніж товариство з обмеженою відповідальністю», — озвучив одну з аксіом при виборі організаційно-правової форми ведення бізнесу в нашій державі спікер. Він звернув увагу на певні особливості законодавчого регулювання різних організаційно-правових форм. Наприклад, в деяких акціонерних товариствах створення наглядової ради є обов’язковим, і обов’язковим є наявність незалежних членів таких рад. Але вимоги до таких осіб настільки складні (в частині відсутності афільованості з акціонерами), що іноді знайти таких осіб досить важко.

Простота, взаємозамінність складових, оперативність управління, відповідність з кількістю менеджерів, вартість створення і обслуговування — підкреслив спікер п’ять основних вимог до структури бізнесу, відзначивши, що кожен інструмент потрібно застосовувати індивідуально.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик