Інколи для припинення порушення прав на ТМ в мережі інтернет буває достатньо факту звертання до суду — Юлія Семеній

Про використання ТМ в мережі інтернет, його різновиди і типові порушення розповіла у рамках своєї лекції у Legal High School Юлія Семеній, партнер Asters. Вона наголосила, що головних порушень використання ТМ в мережі два: несанкціоноване розміщення зображення ТМ на вебсайті та застосування її в доменному імені. Відповідно до профільного Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» застосування ТМ в мережі інтернет є її використанням і, якщо таке використання здійснюється без дозволу власника прав на ТМ, то це є порушення його права. При цьому лектор зазначила, що саме по собі доменне ім’я не вказує на товар чи послугу, проте на них може вказувати зміст вебсайту, який розміщений на такому доменному імені, і саме його потрібно аналізувати, щоб визначити, чи має місце порушення прав.

Для доведення порушення позивач має зафіксувати вебсторінку й отримати інформацію про реєстранта доменного імені. Лектор описала процедуру фіксації вебсторінки, ґрунтуючись на пункті 46 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року №12, та підкреслила, що хоча роздруківки інтернет-сторінок самі по собі не можуть бути доказом у справі, суди можуть приймати роздруківки як доказ, якщо обидві сторони не заперечують проти цього.

Для ідентифікації порушника — отримання інформації про реєстратора доменного імені — Юлія Семеній порадила звернутися до реєстратора/хостинг-провайдера з адвокатським запитом. Проте, за словами лектора, запит може залишитися без відповіді. У такому разі суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений. Суд зобов’язує реєстратора надати необхідні відомості і розкрити особу реєстратора доменного імені. Інколи, зазначила лектор, для припинення порушення прав на ТМ в мережі інтернет буває достатньо факту звертання до суду — доменне ім’я блокується або інформація, що порушує права власника ТМ, знімається з вебсайту.

Юлія Семеній проілюструвала свої тези прикладами реальних кейсів щодо захисту прав на ТМ у мережі інтернет, які розглядалися українськими судами. Принагідно вона нагадала, що у справах про порушення прав на ТМ у мережі інтернет також може призначатися судова експертиза, а процесуальне законодавство дозволяє сторонам справи самостійно залучати експертів, що, на її погляд, позитивно, адже дозволяє захистити свою позицію і зекономити процесуальний час. Говорячи про незаконне використання ТМ у доменному імені, лектор порадила подавати заяву про забезпечення позову, аби унеможливити передачу доменного імені від однієї особи до іншої.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик