Юрій Сівовна дав практичні поради щодо того, як вирішити сімейний спір, не доводячи справу до суду

Адвокат, керівник практики цивільного та господарського права адвокатської компанії «Правочин» Юрій Сівовна у рамках LHS дав практичні поради юристам щодо того, як допомогти своїм клієнтам вирішити сімейний спір, не доводячи справу до суду.

Пан Сівовна розповів, що сім-десять років тому мала місце позиція, що сімейним правом займаються тільки спеціалізовані компанії. На думку спікера, кожен юрист повинен бути компетентним у наданні послуг в галузі сімейного права. За його словами, важливо бути психологом і вміти вирішувати сімейні спори поза судом, щоб ваш клієнт не обтяжував себе тривалими судовими розглядами. Також доповідач підкреслив, що незалежно від ринку юридичних послуг сімейне право завжди користуватиметься попитом.

Юрій Сівовна розповів, що вирішення сімейних спорів з часом усе частіше переходитиме в площину позасудового врегулювання, а тенденція звернення до суду зберігатиметься тільки в окремих справах.

Як правило, при зверненні до юриста клієнта цікавлять переважно такі питання, як перспектива у його справі, можливі ризики і терміни вирішення спору.

Спікер окреслив кілька видів сімейних спорів, серед яких: розірвання шлюбу, поділ спільно нажитого майна подружжя, виїзд дитини за кордон (зараз можливий на строк до одного місяця без дозволу другого із батьків), опіка і позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини, а також участь батьків у вихованні дитини.

Говорячи про практичні моменти, які зустрічаються найчастіше, доповідач виділив такі:

– тривалий судовий процес. «Небажано поєднувати в одному позові вимоги про розірвання шлюбу та інші, оскільки ці інші вимоги можуть затягнути процес власне розірвання шлюбу», — пояснив пан Сівовна;

– нелегкий шлях у пошуку компромісу. «Якщо ви порадите клієнту піти на компроміс, то можете уникнути судового процесу», — запропонував спікер і звернув увагу на те, що маніпуляція допуском до дітей найчастіше робить роботу адвоката складною. Юрист порадив правознавцям шукати методи впливу на клієнта, які допоможуть досягти компромісу між батьками дитини;

– нова сім’я. «Замість генерації безлічі способів «війни» запропонуйте альтернативний шлях вирішення спору, за якого обоє батьків зберегли б паритет у відносинах з дитиною», — підкреслив лектор.

Переходячи ближче до теми позасудового вирішення спорів, спікер пояснив, що переговори з клієнтом не мають шансу на успіх без дотримання принципу прозорості (відкритості), крім того, необхідно оформити юридичний механізм вирішення практичних питань.

Завершуючи доповідь, пан Сівовна порадив юристам пропонувати клієнтам кілька варіантів розвитку справи, повідомивши про ризики та переваги кожного з них, бути активним модератором процесу, який спонукав до розумності дві сторони сімейного спору, а також пройти «додаткову милю» заради того, щоб переконати клієнта прийняти найліпший варіант.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик