Юрист, який пройшов злиття двох фірм, володіє половиною компетенцій, необхідних партнеру, вважає Амінат Сулейманова

Тимбілдинг та синергія при об’єднанні юридичних фірм. Як з двох команд створити справжній моноліт? На це запитання у рамках Школи розвитку юридичного бізнесу Legal High School відповідала співкеруючий партнер ЮФ AVELLUM Амінат Сулейманова. Як відомо, близько року тому AVELLUM та A.G.A. Partners оголосили про об’єднання.

«Треба пам’ятати про те, що як люди, так і юридичні фірми — різні. Тоді навіщо ж об’єднуватися, якщо всі різні?» — переймалася питанням лектор. Заради побудови кращої, більш сильної, більш потужної юридичної фірми. Іншої мети об’єднання для Амінат Сулейманової немає. «Правильне об’єднання — це завжди «про всіх». Ніколи розумні партнери не приймуть рішення про злиття, інакше як з розрахунку на розвиток всієї команди. Партнер — це лідер. Поганий той лідер, який не думає про свою команду» — переконана пані Сулейманова.

За словами лектора, образи й капризи необхідно залишати осторонь, якщо вони про залучення уваги, а не про зростання і досягнення мети. «Ми прийшли в цю професію заради задоволення амбіцій і заробляння грошей. При цьому для нас однаково важливо як те, «що» ми робимо, так і те, «з ким», — вважає пані Амінат. Команда повинна усвідомлювати, куди вона йде. Стратегічні цілі об’єднання мають бути проговорені з усім колективом. Колеги повинні розуміти важливість досягнення цих цілей, у тому числі, для себе особисто. Кожен член команди має чітко давати відповідь на запитання «хто я?».

Потім Амінат Сулейманова зупинилася на взаємодії тих, хто перебуває в одному човні. Це партнери-пасіонарії (лідери — вони ініціюють прийняття рішень, мають стратегічне бачення розвитку практик у фірмі), партнери-«мудреці» (експерти, радники, колеги, що знаходяться на передпартнерській позиції, старожили), старші юристи (знаходяться на піку форми, вони часто досягають її саме в цій формі), «міди», юристи середньої ланки (це велика частина команди, вони вже показали хороші результати), молодші юристи, «джуни» (найвідважніші, вдячні і віддані колеги в будь-якій фірмі, у них майже немає досвіду, але відваги, сміливості і відданості — не позичати). Наріжним каменем взаємодії цих осіб має стати комунікація. Партнер повинен спілкуватися з усіма співробітниками у фірмі, повинен працювати зі страхами команди, які виникають перед невідомістю. Примітно, що конкуренти також знаходяться в одному човні з юрфірмою — вони супроводжують її на шляху, цікавляться справами, радять, часом навіть допомагають. Але у них завжди є своя фірма, свій «порядок денний».

Юрист, який пройшов злиття двох фірм, за словами Амінат Сулейманової, володіє половиною компетенцій, необхідних партнеру. Такий юрист відрізняється стресостійкістю, адаптивністю, комунікабельністю, мудрістю. «Злиття двох фірм — це унікальний особистісний, людський досвід, який виявиться неоціненною перевагою, коли знадобляться навички менеджера», — резюмувала пані Сулейманова.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик