Лектор LHS Олександр Лисак розповів про ефективний захист у справах про шахрайство

У рамках сьогоднішнього блоку «White collar crime» Школи кримінальної практики лекцію для слухачів Legal High School провів партнер ЮК EQUITY Олександр Лисак. Він розповів про тактику судового захисту при інкримінуванні статті 190 Кримінального кодексу (КК) України.
Як зазначалося, особливістю предмета шахрайства є те, що ним може бути як чуже майно, так і право на таке майно. Останнє може бути закріплене в різних документах (наприклад, цінні папери, боргові зобов’язання тощо). Способами вчинення шахрайства є обман і зловживання довірою. За способом вчинення шахрайство має велику схожість із заподіянням майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, відповідальність за яке передбачена статтею 192 КК України. При цьому, як підкреслив пан Лисак, не утворює складу шахрайства використання підроблених документів не з метою заволодіння майном або правом на нього, а для досягнення іншої мети. Такі дії можуть розглядатися як підроблення документів і кваліфікуватися, скажімо, за статтями 358 або 366 КК України. Якщо ж особа, яка підозрюється/обвинувачується в шахрайстві, з метою обману чи зловживання довірою скоює інший злочин, практика йде шляхом кваліфікації його дій за відповідною частиною статті 190 КК України і за статтею, що передбачає відповідальність за цей злочин.
Проаналізувавши конкретний практичний кейс захисту клієнта у «справі про шахрайство», Олександр Лисак дав слухачам Legal High School конкретні практичні поради. Зокрема, він рекомендував юристам при виборі тактики захисту в такій категорії справ завжди спиратися на практику — застосовувати тільки ті інструменти, які вже довели свою ефективність. При цьому, на думку спікера, дуже важливо пам’ятати про те, що кримінальний процес, на відміну від інших процесів (наприклад, господарського чи адміністративного), спирається винятково на закон — норми кримінального та кримінального процесуального законодавства, а не якісь внутрішні інструкції/рекомендації органів досудового розслідування або «силових» відомств, тому немає сенсу апелювати до таких документів у суді.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик