LHS: про п’ять ключових правил подачі заяв до АМКУ розповів Олександр Білянський, начальник управління конкурентної і регіональної політики відомства

Спецкурс «Захист економічної конкуренції» у Lеgal High School продовжила лекція Олександра Білянського, начальника управління конкурентної і регіональної політики Антимонопольного комітету України (АМКУ), в ході якої слухачі Школи ознайомилися з особливостями оформлення і подачі заяв про порушення в АМКУ.

За словами лектора, подати заяву про порушення законодавства про захист економічної конкуренції мають право суб’єкти господарювання — конкуренти, постачальники чи покупці відповідача, інші фізичні та юридичні особи, які можуть підтвердити, що дії або бездіяльність відповідача, визначені законом як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, можуть безпосередньо і негативно вплинути на їхні права.

Олександр Білянський розповів про п’ять ключових правил для оформлення відповідних заяв. Перше — зазначення правильного найменування органу АМКУ, до якого подається заява. За його словами, якщо порушення відбувається на території певної області України, то заяву необхідно подавати до відповідного територіального відділення АМКУ. Якщо заявник здійснює свою діяльність на території України та порушення відбувається на всій території держави, то заяву необхідно подавати безпосередньо до АМКУ. Друге правило стосується контактної інформації про заявника та відповідача. Як зазначалося, якщо заява подається уповноваженим представником заявника, то необхідно зазначити найменування юридичної особи або П.І.Б. представника. Обов’язково необхідно додати довіреність або інші документи, що підтверджують повноваження представляти інтереси заявника. Третє правило стосується змісту вимог заявника, четверте — викладу всіх обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги. В останній частині лектор серед іншого звернув увагу на важливий нюанс: якщо в рамках розгляду заяви передбачається проведення дослідження ринку, то заявник повинен вказати інформацію про товарні і територіальні межі ринку, становище суб’єктів господарювання. П’яте правило — це викладення у заяві інформації про докази. Відповідне звернення має містити перелік документів та інші матеріали, які підтверджують викладені обставини, а також можуть свідчити про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції відповідачем.

При зверненні до АМКУ лектор радить дотримуватися зазначені правила, а також ознайомитися з відповідною пам’яткою для заявника, яка розміщена на офіційному сайті відомства. «АМКУ ніколи не вимагає тієї інформації, яку заявник з об’єктивних причин не може надати», — підкреслив Олександр Білянський.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик