Мирова угода — найвище професійне досягнення адвоката, переконаний Сергій Тюрін, лектор LHS

Сьогодні-завтра заняття в Lеgal High School буде присвячено проблематиці досудового та альтернативного врегулювання спорів. Відкрила цей спеціальний блок лекція партнера АО «С.Т. Партнерс» Сергія Тюріна, який розповів про одну з новацій процесуальної реформи, що вступили в силу 15 грудня минулого року, — нюанси врегулювання спорів за участю судді у господарському процесі.

«Мистецтво встановлення миру за 30 днів», — так поетично назвав свою лекцію спікер. Сергій Тюрін підкреслив: початок кожного судового процесу — це протистояння сторін, а вирішення спору не завжди означає його врегулювання. Мирова угода — найвище професійне досягнення адвоката, висловив переконання спікер. Введення інституту врегулювання спору за участю судді він назвав прогресивним кроком законодавця і розповів про нюанси такої процедури. Врегулювання спору за участю судді — це вирішення спору за погодженням сторін до початку розгляду справи по суті. Серед головних цілей введення такої новації — прагнення до економії часу і коштів (повернення 50% судового збору) і зменшення навантаження на судову систему.

Лектор проаналізував правову природу нової процедури крізь призму міжнародного досвіду її функціонування, а також розповів про деякі статистичні дані на початковому етапі її впровадження в Україні. Скажімо, через чотири місяці після того, як ця законодавча опція стала активною, станом на 18 квітня 2018 року до господарських судів України подано 51 заяву про врегулювання спору за участю судді, з них тільки чотири було відхилено судом через незгоду іншої сторони. Станом на 30 жовтня ц.р. в Єдиному реєстрі судових рішень містилося вже близько 4,5 тис. ухвал судів господарської юрисдикції, в яких було згадування про цю процедуру.

Сергій Тюрін детально проаналізував нюанси законодавчого регулювання даного механізму, а також розповів про труднощі й дискусійні питання, які виникають у зв’язку з функціонуванням інституту врегулювання спору за участю судді. З-поміж ключових проблем лектор виокремив кадрову: відсутність законодавчої можливості (в силу автоматизованого порядку розподілу справ) визначати спеціально підготовлених суддів або просто служителів Феміди, які в силу своїх дипломатичних і психологічних якостей готові і хочуть виступати в ролі медіатора.

«Поганий мир завжди ліпший за хорошу війну», — нагадує лектор відому мудрість, висловлюючи надію на якнайшвидше створення в Україні відповідного законодавчого фундаменту для функціонування повноцінного інституту медіації, який довів свою ефективність у міжнародній практиці.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик