«Необхідно, щоб кожен із бізнес-партнерів вирішив долю пакета бізнесу в шлюбному контракті чи в іншому документі, щоб саме товариство не стало заручником шлюборозлучних чи спадкових процесів» — Олександр Онуфрієнко, партнер Asters

«Сьогодні актуальним є не вміння написати документи, а вміння зрозуміти, чого хоче клієнт, які ризики можуть виникнути на шляху проєкта і як запобігти цим ризикам на самому початку його розробки» — на цьому наголосив партнер Asters Олександр Онуфрієнко, розпочинаючи лекцію «Структурування з метою захисту бізнесу», яку він прочитав у рамках модуля Legal High School «Тенденції структурування бізнесу — 2021».

Зокрема, Олександр Онуфрієнко назвав три основні ідеї, закладені в систему структурування. По-перше, це оптимальна схема ведення бізнесу. За словами лектора, бізнес повинен будуватися таким чином, щоб усі фінансові і товарні потоки здійснювались зрозумілими шляхами. Також необхідно легальними методами уникнути зайвих витрат та зайвого оподаткування. По-друге, це вирішення прогнозованих викликів, наприклад, вихід партнера, конфлікт з партнером, одруження, розлучення, спадщина. Дуже часто, коли бізнес-партнерів двоє, вони хочуть, щоб розподіл їхніх часток у статутному капіталі був 50 на 50. У такому разі при виникненні конфлікту це патова ситуація, а у разі відсутності одного з партнерів хоча б деякий час, настає паралізація всього проєкту.

«На випадок зміни сімейного статусу необхідно, щоб кожен із бізнес-партнерів вирішив долю пакета бізнесу в шлюбному контракті чи в іншому документі, щоб саме товариство не стало заручником шлюборозлучних чи спадкових процесів», — підкреслив лектор.

І третя ідея — це захист бізнес-проєкту від недружніх дій з боку конкурентів, держави чи рейдерських атак.

Олександр Онуфрієнко зауважив, що особливої уваги потребують проєкти, в яких поряд із великими учасниками є міноритарні учасники. І хоча їхня частка замала, щоб впливати на рішення у проєкті, проте міноритарії можуть у разі конфлікту вести активні дії.

Також лектор детально розповів про функціональне структурування бізнесу та назвав індивідуальні особливості бізнес-схем.

Найважливішим питанням, за словами Олександра Онуфрієнка, сьогодні є залучення до структурування іноземної юрисдикції. «Останні 10 років зменшувалась кількість юрисдикцій, в яких можна було досить швидко і дешево створити юридичні особи, за допомогою яких оптимізувати бізнес-процеси в Україні. І сьогодні в усіх країнах вимоги до бенефіціарів будь-якої компанії уніфікуються. У свою чергу, українські банки і органи реєстрації вимагатимуть виконання таких же вимог, як в інших юрисдикціях», — підкреслив Олександр Онуфрієнко.

Останніми тенденціями, за словами лектора, є такі:

— резидентність;

— substance;

— фінмоніторинг;

— розмежування приватних і бізнесових активів.

Також Олександр Онуфрієнко визначив плюси та мінуси різних організаційно-правових форм господарських товариств і назвав основні вимоги до структури, серед яких простота, оперативність управління, співвідношення з кількістю менеджерів та вартість створення і обслуговування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик