Новостворені підприємства та ФОП можуть перейти на спрощену систему оподаткування одразу при реєстрації — Олександр Собкович

Про єдиний податок та нові критерії переходу на спрощену систему оподаткування у 2021 році слухачам Legal High School розповів Олександр Собкович, керуючий партнер АО «Архітектор права». Він нагадав, що спрощена система оподаткування, описана у розділі XIV Податкового кодексу України, — це єдиний податок, та вказав, що на спрощеній системі оподаткування можуть перебувати як фізичні особи — підприємці, так і юридичні особи. При цьому податкове навантаження у спрощеній системі менше через звільнення від сплати деяких податків, простіші підходи до ведення обліку та звітності, ніж у тих, хто перебуває на загальній системі оподаткування.

Говорячи про перехід із загальної на спрощену систему оподаткування у 2021 році, лектор зазначив, що для того, аби стати платником єдиного податку, потрібно виконати дві найважливіші умови: не мати податкового боргу та протягом попереднього календарного року відповідати «єдиноподатковим» вимогам, встановленим пунктом 291.4 ПК України.

Для переходу на спрощену систему оподаткування необхідно не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати до Державної податкової служби заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік. При цьому лектор наголосив, що подібний перехід можна зробити не частіше одного разу в календарному році. Якщо ж перехід відбувається на єдиний податок 3-ї групи на ставку 3% (платник ПДВ), то заява подається не пізніше, ніж за 10 календарних днів до початку наступного кварталу. Такий строк відповідає подачі заяви на реєстрацію платником ПДВ.

Олександр Собкович підкреслив, що новостворені підприємства та ФОП при реєстрації можуть перейти на спрощену систему оподаткування одразу. Для цього їм потрібно разом із заявою про державну реєстрацію створення юридичної особи / реєстрацію ФОП подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування. Якщо ж заяву не було подано одразу, її можна подати до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація ФОП, якщо є бажання зареєструватися платником єдиного податку на 1-й чи 2-й групі, або протягом 10 робочих днів з моменту реєстрації ФОП чи юридичної особи за бажання стати платником єдиного податку 3-ї групи (5%).

Лектор проаналізував зміни в оподаткуванні єдиним податком, що відбулися у 2021 році, та назвав важливі цифри та ліміти, від яких залежить ставка єдиного податку для ФОП 1-ї та 2-ї груп і річний обсяг доходу платників єдиного податку 1-ї та 3-ї груп. Крім того, він навів групи та критерії перебування на спрощеній системі, порівнявши зміни, які відбулися у 2021 році, з 2020 роком.

Окремо було розглянуто спрощену систему оподаткування 4-ї групи, в якій можуть перебувати виключно сільгоспвиробники — як ФОП, так і юридичні особи. Олександр Собкович наголосив, що ФОП можуть бути платниками єдиного податку 4-ї групи за умови, якщо вони провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства. Говорячи про пільги для бізнесу, запроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу, лектор наголосив, що були тимчасово звільнені від нарахування та сплати ЄСВ на період з 1 грудня 2020 року до 31 травня 2021 року підприємці, що перебувають на 1-й групі єдиного податку.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик