Обов’язок доказування лежить на податкових органах, проте завжди все залежить від самих платників, констатувала Ксенія Шеїн, радник ALEXSANDROV & PARTNERS

Про практичні моменти оскарження податкових повідомлень-рішень (ППР) в адміністративному та судовому порядку слухачам Школи податкової практики Legal High School розповіла Ксенія Шеїн, радник ALEXSANDROV & PARTNERS.
Перш за все треба звернути увагу на те, що між адміністративним та судовим оскарженням ми не можемо поставити знак «дорівнює». Адміністративне оскарження — це така стадія, під час якої ви можете просто затягнути час та підготуватися до судового розгляду, бо наші податкові органи, на жаль, зацікавлені у тому, аби стягнути до держбюджету якомога більше коштів. А скарга, подана із дотриманням строків, зупиняє виконання платником податків грошових зобов’язань, визначених у ППР, на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом цього періоду податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов’язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Ксенія Шеїн пояснила, що після того, як платник отримав ППР, він має 10 днів на його оскарження. Скарга подається у письмовій формі, за потреби — з належно засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Лектор радить подавати ці скарги особисто, щоб уникнути пропуску строків через неточності у вказаних на пошті (на листах, конвертах тощо) датах, а також рекомендує все-таки просити орган ДФС, щоб розгляд скарги відбувався у відкритий спосіб. Більше того, у цей же момент можна звернутись до бізнес-омбудсмена зі скаргою на органи ДФС, що забезпечить присутність представника бізнес-омбудсмена під час розгляду вашої скарги.
Протягом місяця після розгляду скарги в адміністративному порядку платник податків може подати позов про оскарження ППР до суду. За Податковим кодексом (ПК) України, строком оскарження ППР є 1095 днів, але, відповідно до цього ж Кодексу, якщо протягом 10 днів не надійшло скарги або не було оскаржено в судовому порядку ППР, то зобов’язання вважається узгодженим. Тобто вам починають нараховувати штрафні санкції і пеню.
Лектор згадала інформаційний лист Вищого адміністративного суду України №1935/11/13-11, в якому зазначено: «Ураховуючи викладене, строк для звернення до суду платника податків із вимогою щодо визнання протиправним рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов’язання повинен визначатися за правилами пункту 56.18 статті 56 ПК України. Зазначений строк становить 1095 днів із дня отримання такого рішення, незалежно від того, чи скористалася особа своїм правом на досудове розв’язання спору шляхом застосування процедури адміністративного оскарження».
Щодо оскарження ППР за новою процедурою з урахуванням останніх змін до процесуальних кодексів, Ксенія Шеїн звернула увагу на те, що тільки спори, сума яких перевищує 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, не можуть розглядатись у порядку спрощеного провадження. Раніше, коли розгляд справ у суді відбувався за участю платника, надати свої пояснення та відстояти власну правоту йому було значно легше. Тож лектор радить готувати обґрунтовані пояснення щодо кожної господарської операції, здійсненої вами як платником податків.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик