Одним з обов’язків арбітражного керуючого є аналіз господарської діяльності боржника та визначення стану його заборгованості — Вадим Кізленко

Про обов’язки арбітражного керуючого на початковому етапі провадження розповів у Legal High School Вадим Кізленко, адвокат ЮФ «Ілляшев та Партнери», арбітражний керуючий, а також він поділився порадами професіоналів щодо ефективного аудиту боржника. Лектор зазначив, що аудит — це перевірка на відповідність нормам бухгалтерського обліку, і у Кодексі України з процедур банкрутства цей термін зустрічається двічі. Вперше, коли йдеться про ініціативу суду провести аудит. При цьому у практиці лектора не було випадків, коли суд під час порушення провадження ініціював аудит боржника. На його думку, це має бути робота арбітражного керуючого. Друга згадка про аудит міститься у статті про порядок погашення вимог кредиторів.

Спікер визначив алгоритм дій арбітражного керуючого, спрямованих на відновлення платоспроможності боржника, а коли це неможливо — максимально повного задоволення вимог кредиторів.

Вадим Кізленко зазначив, що процедура санації триває 170 днів, тож усі дії, що має вчинити арбітражний керуючий, потрібно здійснювати в стислі терміни. Першою з таких дій є розгляд вимог кредиторів та включення до реєстру кредиторів вимог, визнаних боржником. Він радить враховувати позицію боржника, проте ставитися до неї треба критично, адже є випадки, коли боржник формує кредиторську заборгованість з «дружніми» кредиторами, які намагаються отримати контроль над комітетом кредиторів.

Наступний обов’язок керуючого — вести реєстр вимог кредиторів та вносити до нього відповідні зміни.

Важливим обов’язком є вжиття заходів стосовно захисту і збереження майна боржника, для чого необхідно мати уявлення про його обсяги. На переконання лектора, ці заходи потрібно вживати одразу після призначення і не чекати, поки надійдуть повідомлення про викрадення майна тощо. З цією метою арбітражний керуючий письмово звертається до боржника із зазначенням накладених на майно обмежень та проханням ознайомитися з первинною бухгалтерською документацією з метою інвентаризації.

Якщо боржник не йде на контакт і ухиляється від виконання вимог керуючого, лектор радить запастися документальним підтвердженням звернення до боржника із запитом про документи чи виїздів до боржника, зафіксованих протоколами поліції. Така фіксаціє дозволить довести добросовісність дій арбітражного керуючого. Хоча ліпше, звісно, встановити діловий контакт з боржником і не входити з ним у конфронтацію.

Вадим Кізленко зазначив, що одним із обов’язків арбітражного керуючого є аналіз господарської діяльності боржника та визначення стану його заборгованості, аби запобігти фіктивному банкрутству, та навів нормативні документи, якими обумовлюється проведення цих процедур.

У разі якщо боржник не надав доступу до необхідної документації, арбітражний керуючий, озброєний документами про запити до боржника, може подати до суду з вимогою про витребування цих документів. Паралельно лектор радить звертатися до податкової, управління статистики та інших установ, які ведуть економічну звітність, із запитом на відповідну інформацію та здійснювати первинний аналіз на їх базі.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик