Олександра Павленко, керуючий партнер Pavlenko Legal Group, розповіла про ДПП як про інструмент GR

«Міністерство інфраструктури активно використовує інструмент ДПП. Принаймні активно веде переговори для реалізації проектів», — повідомила Олександра Павленко, керуючий партнер Pavlenko Legal Group, в рамках лекції, присвяченій ДПП і структуруванню проектів.
Лектор звернула увагу, що інфраструктура стала першою сферою, яка застосовує проекти ДПП. «99% проектів, про які зараз говорять, стосуються інфраструктури», — підкреслила пані Павленко.
У сфері ДПП потрібно дотримуватися рівних умов для отримання прибутку обома сторонами, зазначила спікер і коротко розповіла про загальні типи договорів.
Також Олександра Павленко звернула увагу, що уряд є не тільки політиком, що дозволяє надання концесії/контракту, а й проектувальником та учасником переговорів щодо контракту, регулятором робочих правил і цін, контролером виконання роботи і навіть покупцем.
За словами лектора, є кілька передумов для успіху ДПП. Це, достовірна, ефективна правова база, державний потенціал (експертиза) для розробки, ведення переговорів, контролю й забезпечення виконання контрактів. Ще один фактор — підзвітність і прозорість. Тобто контракти мають включати чіткі показники ефективності, які гарантують, що приватні підрядники будуть нести відповідальність за результати. Також важливою є співпраця між державним і приватним секторами. «ДПП незмінно включає в себе безліч державних установ, які зобов’язані узгоджувати свої інтереси, координувати діяльність і співпрацювати», — зазначила Олександра Павленко.
Розповіла лектор про міфи, які сьогодні є в цій сфері. Серед них — відсутність міжнародних і місцевих фінансів, слабкі закони і правозастосовні можливості. Але це помилкова думка, оскільки в минулому році законодавство суттєво оновилося, до того ж очікується прийняття прогресивного законопроекту про концесії.
Чому ДПП часто не вдається? На думку спікера, причинами є відсутність централізованої системи управління ДПП, нечіткий процес прийняття рішень щодо проектів ДПП на державному рівні та неприваблива фінансова віддача для приватних інвесторів.
Підводячи підсумки лекції, Олександра Павленко зазначила наступне: незважаючи на ряд ризиків, сектор ДПП — це дуже приваблива сфера для бізнесу, оскільки відкриваються великі перспективи для реалізації проектів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик