Павло Демчук та Станіслав Борис розповіли слухачам LHS про ризики для компанії у разі оголошення керівника в міжнародний розшук

Школа кримінального права LHS продовжує свою роботу. Так, юристи АО Juscutum Павло Демчук та Станіслав Борис ознайомили слухачів з особливостями ризиків для компанії у разі оголошення керівника в міжнародний розшук і відповідною тактикою адвоката.

За словами юристів, оголошенню в міжнародний розшук керівника компанії передує повідомлення йому про підозру. Також можливе обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою керівника. Важлива умова при цьому — правильно вчинене оголошення в міжнародний розшук. Практика судових органів у цьому контексті непослідовна. Так, особа вважається оголошеною в міжнародний розшук (а) з моменту прийняття постанови про оголошення в міжнародний розшук, (б) з моменту направлення постанови про оголошення в міжнародний розшук Укрбюро Інтерполу, (в) з моменту прийняття Генеральним секретаріатом Інтерполу рішення про публікацію картки відповідного кольору про оголошення особи в розшук.

Особливу увагу спікери приділили заходам попередження і захисту. Зокрема, впровадження системи корпоративного комплаєнсу надасть можливість визначити ризики корпоративного шахрайства і уберегтися від застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичної особи. У свою чергу, на думку лекторів, важливим є і створення ефективної системи захисту службової інформації. Непогано також подбати про наявність «запасного аеродрому» (екземпляр нотаріально засвідчених установчих документів, альтернативні банківські рахунки, про які знатимуть засновники компанії) і відстежувати інформацію про компанію в реєстрах відкритих даних.

Павло Демчук та Станіслав Борис рекомендують вносити зміни в установчі документи про можливість припинення повноважень топменеджменту компанії з мінімальними ризиками для бізнесу (наявність законних підстав для розірвання контракту). Необхідно також проводити підготовку компанії до обшуків: навчати персонал основним правилам поведінки під час обшуку, перевіряти дотримання правил зберігання документів, що містять службову інформацію. «Зверніть увагу на підготовку працівників компанії до допитів у правоохоронних органах, надання їм постійної психологічної підтримки та забезпечення надання правової допомоги. Вироблення стійкого переконання, що фірма «не полишає своїх», допоможе в тому, щоб працівники правоохоронних органів не змогли встановити психологічний контакт».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик