Покрокову інструкцію для юристів у медіації представила Наталія Безхлібна, медіатор, юрист ЮФ Asters

Продовжила модуль «Досудове та альтернативне вирішення спорів» Lеgal High School лекція Наталії Безхлібної, юриста ЮФ Asters, сертифікованого медіатора CEDR (Великобританія), про аспекти роботи юриста в процесі медіації.

«Найважливіший момент медіації — медіатор завжди нейтральний», — підкреслила лектор. При цьому вона звернула увагу на те, що медіатори і юристи не є конкурентами. «Медіація — це та додаткова опція, яку можна використовувати, щоб задовольнити потреби клієнта», — відзначила пані Безхлібна.

У рамках лекції слухачі визначили ключові відмінності медіації та судового процесу. Медіація характерно відрізняється від суду та арбітражу тим, що в медіації можливий варіант, коли виграють усі сторони, відбувається так званий процес збільшення пирога, при цьому рішення за підсумками медіації можуть виходити далеко за межі початкового спору.

Лектор також нагадала, що юрист у процесі медіації в першу чергу повинен володіти повною картиною інтересів клієнта і його потреб.

«Якщо ви працюєте на рівні позицій двох клієнтів, одразу стає зрозуміло, що вони дуже далекі один від одного. Суттєве зближення спостерігається лише на рівні інтересів і потреб», — пояснила вона.

Переходячи до етапів медіації, Наталія Безхлібна розповіла, що першим етапом є відкриття процедури, далі — дослідження, потім — торги і заключний етап — завершення процедури. «Дуже часто на етапі відкриття в юристів є спокуса від цього етапу одразу перейти до етапу торгів. Але це неприпустимо, оскільки треба пам’ятати, що етап дослідження в ідеалі повинен складати близько 90% всієї процедури», — звернула увагу лектор.

Крім того, за її словами, не менш важливим етапом, який також має безпосереднє відношення до медіації, є підготовка. При цьому перше завдання юриста — допомогти клієнтові проаналізувати й оцінити всі можливі альтернативні варіанти.

«Я детально вивчаю справу для того, щоб бути готовою, ґрунтуючись на цьому знанні, вибудовувати варіанти, а не переконувати іншу сторону, що мій варіант найкращий» — озвучила одну з основних складових роботи юриста в медіації лектор.

У процесі важливим є те, як юристу донести правову позицію. При цьому не треба змагатися і доводити, що саме ваша позиція найкраща. За словами лектора, в медіації дуже важливо вміти викласти суть проблеми як детально, так і коротко, оскільки юрист просто зобов’язаний знати всі деталі справи. Також вона порекомендувала, що юрист має бути психологічною та юридичною опорою клієнту.

«На етапі завершення медіації ви повинні переконатися, що рішення, обрані клієнтом, передбачають не тільки врегулювання всіх юридичних питань, а й відповідає всім інтересам і потребам клієнта», — підбила підсумки лекції Наталія Безхлібна.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик