Порядок дій боржника, який бажає зберегти бізнес – тема лекції А.Молчанова

«Фахівці, які займаються справами про банкрутство, повинні пам’ятати, що 95% успіху залежить від економіки країни», — почав свою розповідь Антон Молчанов, керівник практики банкрутства АО Аrzinger. За його словами, боржник, який опинився в складній ситуації, має кілька механізмів, щоб вийти з неї і відновити фінансову складову свого бізнесу. Йдеться про вибір процедур, за допомогою яких можна зберегти поточний стан справ.

В іноземних юрисдикціях користується попитом досудова санація. Суть цієї процедури полягає в тому, що вона не вимагає відкриття справи про банкрутство в суді і має багато позитивних моментів. Зокрема, у такий спосіб передбачаються незначні репутаційні ризики, мінімальне втручання суду, менша вартість процесу досудової санації і можливість участі керівництва компанії, відсутність мінімальної суми заборгованості для початку процедури санації. У той же час є й негативні моменти — необхідність узгодження процедури із забезпеченими і більшістю конкурсних боржників. Будучи забезпеченими кредиторами, банки не завжди погоджуються на домовленості і, як правило, не погоджують план санації. «Мінусом можна назвати і строк дії плану санації — 12 місяців з дня його затвердження. Для великих кампаній цього часу недостатньо», — відзначив пан Молчанов. Також, за словами експерта, іноземні юрисдикції мають більше інструментів для контролю за процедурою санації, ніж Україна.

Судова санація як другий варіант виходу із фінансових труднощів вводиться в дію строком на шість місяців після входження в загальне банкрутство і завершення стадії розпорядження майном. Повноваження органів управління переходять до керуючого санацією, а її введення схвалюється комітетом кредиторів і затверджується господарським судом.

Завершує перелік процедур — мирова угода як найбільш позитивна з усіх існуючих. «Тут треба враховувати, що для її реалізації необхідна письмова згода всіх забезпечених кредиторів, якою можна заручитися на будь-якій стадії провадження після затвердження реєстру вимог кредиторів» — звернув увагу лектор.

«Мирова угода — найбільш ефективний і перспективний інструмент для погашення заборгованості. Формальних вимог до угоди немає, тому кредитор і боржник можуть домовитися про розстрочку боргу», — наголосив пан Молчанов. Спікер також звернув увагу на те, що для запобігання фінансових проблем боржнику варто скоротити свої витрати, регулярно переглядати і в разі необхідності змінювати свою бізнес-модель, скоротити робочі місця, які не генерують прибуток, а також сфокусуватися на короткостроковому прибутку протягом одного-двох років.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик