Про дискреційні повноваження органів ДФС розповів лектор LHS Артем Устюгов

Артем Устюгов, провідний юрист практики податкового права ЮК MORIS GROUP, розповів про дискреційні повноваження органів ДФС у процесі відшкодування ПДВ.

«Органи державної влади, у тому числі фіскальні органи, мають певну свободу вибору в прийнятті того чи іншого рішення, однак, приймаючи його, вони повинні керуватися винятково повноваженнями, наданими їм нормами законодавства», — наголосив лектор. При цьому у взаєминах між фіскальними органами і платником податків треба враховувати принцип «добросовісності», який декларується в Податковому кодексі України.

Також пан Устюгов нагадав, що дискреційні повноваження полягають у тому, що орган влади може вибирати з кількох варіантів допустимих рішень той, який вважає найбільш відповідним у даному випадку. При цьому допустимим рішенням є те, що прийняте в рамках закону.

Таким чином, рішення державних органом можуть вважатися прийнятими у рамках дискреційних повноважень виключно у разі, якщо такий орган влади діє в рамках закону. В іншому випадку, якщо визнано незаконними дії або бездіяльність фіскального органу, ніщо не заважає суду зобов’язати такий орган здійснити певну дію або утриматися від цього, оскільки не буде обов’язкового елемента «дискреції» — рішення органу влади має характер юридично законного рішення.

Лектор також звернув увагу на те, що сама по собі наявність в органу влади або місцевого самоврядування дискреційних повноважень не має бути для суду підставою для відмови в захисті прав, свобод та інтересів юридичних і фізичних осіб.

Суд зобов’язаний дослідити рішення, дію чи бездіяльність органу влади або місцевого самоврядування на предмет відповідності закону, а також забезпечити максимально ефективний захист прав, свобод та інтересів юридичних і фізичних осіб у разі, якщо державний орган діяв не відповідно до закону.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик