Про особливості банкрутства фізичних осіб у рамках LHS розповів Олександр Бірюков

Науковий радник Юридичної групи LCF Олександр Бірюков почав свою доповідь з презентації звіту про систему банкрутства фізичних осіб, який було розроблено робочою групою, створеною Світовим банком у 2011 році, і затверджено у 2013 році. Мета документа, за словами спікера, допомогти фізичним особам знайти розв’язання фінансових проблем, застосовуючи описані в документі процедури.

Далі експерт розповів про те, у чому різниця між системою корпоративного банкрутства та банкрутства фізичних осіб, і зазначив, що на господарські суди в процесі розгляду справ про банкрутство ляже обов’язок досліджувати факт сумлінності боржника: чи взаємодіє він з кредитором, чи є у нього план реструктуризації боргів і власне наявність самих засобів. Арбітражні керуючі у сфері споживчих кредитів виступають у ролі модератора. Вони підконтрольні у своїй діяльності суду та Міністерству юстиції України, а відповідальність за їх діяльність забезпечується страхуванням.

«Корпоративне банкрутство, як і споживче, має економічну мету, але впливає і на соціальні показники життєдіяльності суспільства», — зазначив спікер і додав, що система банкрутства фізичних осіб у США ставить їх під захист суду, адже вона не повинна бути спрямована на позбавлення всіх засобів і майна особи. «На жаль, в нашій країні поки що використовуються різні підходи, що виходять за межі закону, наприклад повернення боргу із залученням колекторів, замість того, щоб використовувати винятково юридичні засоби, але ми сподіваємося, що Кодекс України з процедур банкрутства вирішить ці та багато інших питань», — підсумував доповідач.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик