Про особливості розгляду спорів, пов’язаних зі зміною, розірванням (припиненням) договорів розповіли в Legal High School

Тиждень Школи судової практики у рамках Legal High School розпочали суддя Господарського суду міста Києва Олеся Дупляк і помічник судді Господарського суду міста Києва Олександра Причко.

Пані Дупляк нагадала слухачам, що підставами для зміни цивільного договору відповідно до статті 651 Цивільного кодексу (ЦК) України є взаємна згода сторін, одностороння відмова від договору і за рішенням суду, у випадках істотного порушення умов договору.

Лектор порадила перед зверненням до суду перш за все визначати характер спірних відносин, а після визначати сферу правового застосування до цих правовідносин. Спікер також представила слухачам постанову Верховного Суду України від 15 березня 2017 року у справі №910/26993/15 щодо внесення змін до договору.

Про розірвання договору слухачам розповіла Олександра Прічко.

Вона звернула увагу на статті 525, 526 ЦК України, які свідчать про те, що сторони повинні дотримуватися права і обов’язків, передбачених для них у договорі. Також спікер нагадала, що договір починає діяти з моменту згоди сторін, державної реєстрації або нотаріального посвідчення, якщо відповідні вимоги встановлені до договору законодавством.

Пані Прічко як приклад навела договір підряду, в якому передбачено поетапну оплату виконання послуг. Якщо в такому договорі зазначено, що замовник повинен внести 30% оплати, а за фактом оплатив 25%, то в такому випадку підрядник має право звернутися до суду з позовом про розірвання договору підряду, посилаючись на порушення істотних умов договору. При цьому, за її словами, якщо підрядник на власний ризик почав здійснювати роботи, звернутися до суду з позовом про розірвання за цією підставою вже не можна.

Спікер також згадала рішення Великої Палати Верховного Суду від 3 березня 2018 року у справі №910/5394/15-г, предметом спору в якій є розірвання договору оренди земельної ділянки на підставі наявності заборгованості з орендної плати, яка була погашена після звернення позивача до суду з відповідним позовом.

На завершення лекції спікери розповіли про дату вступу в законну силу змін до договору. За словами пані Дупляк, зміни до договору за рішенням суду набувають чинності не раніше набуття чинності самим рішенням суду.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик