Про спори за позовами суб’єктів підприємницької діяльності до органів ДФС про зупинення реєстрації і неприйняття податкових накладних розповів Костянтин Пащенко

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, к.ю.н. Костянтин Пащенко виступив перед слухачами Legal High School з лекцією про спори за позовами суб’єктів підприємницької діяльності до органів ДФС про призупинення реєстрації і неприйняття податкових накладних.
Лектор навів ряд судових рішень щодо оскарження блокування реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
«Законодавцем визначено відповідні критерії зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, — пояснив пан Пащенко. — При зупиненні та відмові в реєстрації податкової накладної фіскальний орган зобов’язаний зазначати у квитанції конкретну причину, а не загальне посилання на пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків (наказ Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»)».
Письмові документи і пояснення можуть бути подані платником податків до контролюючого органу за місцем реєстрації протягом 365 днів, а податковий орган передає їх самостійно до комісії ДФС. Законодавство не дозволяє платнику податків почати процедуру адміністративного або судового оскарження без надання відповідних пояснень до контролюючого органу.
Після подання пояснень і додаткових документів комісія ДФС виносить рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, яке вже можна оскаржити.
За бажанням платника податків рішення комісії ДФС можна оскаржити в адміністративному порядку (у ДФС України) або в судовому порядку.
«Досить активно зараз розглядається категорія спорів про законність адміністративного арешту майна, — підкреслив пан Пащенко. — Повинен існувати алгоритм дій, який потрібно виробити платникам податків для захисту своїх позицій». Дуже важливими у таких випадках є своєчасність дій і швидкість реагування.
Після цього лектор дав слухачам ряд практичних порад з цієї проблематики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик