Про захист прав у сфері трудових відносин розповів адвокат Андрій Чехонадський

На цьому тижні в Legal High School стартував блок під назвою «Цивільно-правові спори: як захистити власність». Про захист прав у сфері трудового права розповів керівник групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп», адвокат Андрій Чехонадський.

На початку доповіді спікер нагадав слухачам про застарілі методи правового регулювання, які спричиняють проблеми роботодавців, а саме — про чинний Кодекс законів про працю України.

Першочергову увагу пан Чехонадський приділив судовій практиці щодо трудових спорів.

За його словами, раніше Верховний Суд (ВС) напрацював ряд правових позицій, які свідчать про необхідність використання у вирішенні трудових спорів принципів справедливості та пропорційності (ці принципи взяті з цивільного законодавства). Хоча, згідно з чинним трудовим законодавством, норми цивільного права не застосовуються до регулювання трудових відносин.

Говорячи про судові спори про виплату компенсації, спікер виділив кілька цікавих справ.

В одній із них позивач подав заяву до суду про виплату заробітної плати, не вказавши про виплату вихідної допомоги. У цій справі суд апеляційної інстанції відмовив працівнику, мотивуючи своє рішення тим, що позивач не вказав про вимогу виплатити вихідну допомогу, отже, він не потребує такої виплати. У свою чергу, ВС висловив позицію про те, що незалежно від вимоги необхідно виплачувати всі виплати, які входять до фонду заробітної плати.

Також пан Чехонадський порушив питання про строк давності і його застосування в трудовому законодавстві. ВС щодо цього говорить про те, що строк давності (три місяці з моменту, коли особа дізналася про порушення свої трудових прав) не поширюється на вимогу про виплату компенсації.

За словами лектора, поширеним випадком є переплата працівникові, іншими словами, коли працівник винен підприємству. У подібних випадках роботодавець, як правило, утримує такі суми з компенсаційних виплат. Щодо цього ВС висловив таку позицію: суми виплат працівникові є недоторканними і утримання заборгованостей працівника з компенсаційних виплат є неприпустимим.

Наприкінці доповіді пан Чехонадський зазначив, що є також спори про компенсацію невикористаної щорічної відпустки. У цьому питанні ВС говорить про те, що щорічна відпустка входить у структуру заробітної плати, отже, може компенсуватися за кожен день невикористаної відпустки.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик