«Процедура приватизації стала більш прозорою і зрозумілою» — Ігор Захаров, ФДМУ

Про тенденції M&A з українським елементом у контексті перспектив приватизації слухачам Legal High School розповів Ігор Захаров, заступник начальника Управління формування переліків об’єктів приватизації Департаменту приватизації Фонду державного майна України. Зробивши огляд змін українського законодавства, що регулюють процедури приватизації (на початку року було прийнято Закон України «Про приватизацію об’єктів державної та комунальної власності»), він звернув увагу на суттєве спрощення всіх процесів: зараз питання приватизації регулюються одним профільним законом, терміни підготовки об’єктів приватизації до продажу скоротилися вдвоє тощо.
Відзначимо, що одне з ключових положень Закону — до 1 січня 2021 року приватизаційні угоди (велика приватизація) можуть бути підпорядковані праву Англії та Уельсу.
«У цілому процедура приватизації стала більш прозорою і зрозумілою», — підкреслив пан Захаров.
Говорячи про шляхи приватизації, він зазначив, що зараз вона може здійснюватися двома способами: на аукціоні або шляхом викупу (якщо майно вже знаходиться в оренді) — «всі способи спрямовані на те, щоб кожен об’єкт міг знайти свого власника і залучити інвестиції».
Говорячи про малу приватизацію, представник ФДМУ зазначив, що до цієї категорії потрапляють досить серйозні об’єкти, які за попередньою класифікацією належали до стратегічних, і інвесторам доцільно звернути на них особливу увагу. А коментуючи велику приватизацію, він розповів, що до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2018 році, включено 25 об’єктів, 17 з яких знаходяться під управлінням ФДМУ. Пан Захаров відзначив, що реалізація планових надходжень від приватизації здійсненна тільки у разі здійснення великої приватизації і за умови злагодженої роботи всіх відомств. Окремо спікер розповів про роботу, яка ведеться в рамках підготовки приватизації одного з найбільш цікавих об’єктів — «Центренерго».
Серед новел закону пан Захаров звернув увагу на обов’язковість залучення зовнішніх радників до великої приватизації, а також впровадження онлайн-сервісів, що забезпечують можливість участі в торгах усіх зацікавлених осіб. Цікавими для інвесторів також видаються норми, згідно з якими обмежено термін можливого оскарження приватизації (до трьох років) і передбачено можливості передачі спорів на розгляд міжнародного арбітражу.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик