Процесуальними джерелами доказів є лише показання, речові докази, документи та висновки експертів — Ігор Свєтлічний

Про участь захисника у допиті клієнта, слідчому експерименті та інших слідчих діях і про те, як при цьому не залишитися «спостерігачем», розповів слухачам Legal High School Ігор Свєтлічний, практикуючий адвокат у кримінальних справах. Він наголосив на важливості правильного використання термінології Кримінального процесуального кодексу (КПК) України та нагадав, що доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є лише показання, речові докази, документи та висновки експертів, тож наші докази повинні відповідати одній із цих категорій.

Посилаючись на статтю 93 КПК України, Ігор Свєтлічний наголосив, що сторона захисту здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок та шляхом ініціювання проведення слідчих дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Ігор Свєтлічний розповів про алгоритм дій адвоката під час досудового розслідування, розроблений Ярославом Зейканом, та на прикладах із власної адвокатської практики проаналізував різні аспекти його застосування.

Лектор виокремив питання збирання доказів стороною захисту та проаналізував обставини, що підлягають доказуванню згідно зі статтею 91 КПК України. А також наголосив на тому, що докази мають бути достовірними, достатніми, належними та допустимими.

Говорячи про доступ до матеріалів провадження, адвокат Ігор Свєтлічний відзначив, що коли сторона кримінального провадження не здійснює відкриття матеріалів у порядку статті 290 КПК України, то суд не має права допустити відомості, що містяться в них, але під час лекції Ігор Свєтлічний з огляду на власну практику розповів, як це зробити.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик