Розрахунок судового збору повинен здійснюватися, виходячи з розміру різниці між митною вартістю, що була розрахована позивачем, та митною вартістю, що була відкоригована оскаржуваними рішеннями, — Костянтин Пащенко

Про «методологічні» спори щодо коригування митної вартості товару розповів Костянтин Пащенко, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, к.ю.н. Він зазначив, що такі спори є доволі поширеними, отже, є велика судова практика.

Лектор зосередив увагу слухачів Legal High School на особливостях обрахування судового збору у справах щодо коригування митної вартості товару та повідомив, що у березні 2020 року палатою Вищого касаційного суду у складі Верховного Суду було сформовано остаточну позицію з цього питання. Раніше вважалося, що оскільки спір стосується коригування митної вартості, то розрахунок судового збору повинен здійснюватися, виходячи з розміру різниці між митною вартістю, що була розрахована позивачем, та митною вартістю, що була відкоригована оскаржуваними рішеннями. Інша точка зору полягала в обрахуванні судового збору, виходячи із загальної суми митної вартості товару, тобто ціни позову при оскарженні рішення.

16 березня 2020 року Верховний Суд остаточно зупинився на першій моделі розрахунку — тобто розрахунок судового збору повинен здійснюватися, виходячи з розміру різниці між митною вартістю, що була розрахована позивачем, та митною вартістю, що була відкоригована оскаржуваними рішеннями. Як вважає лектор, така позиція є більш справедливою.

Щодо суті розгляду таких спорів, то лектор зазначив, що попри їх розмаїття розгляд зводиться до визначення методу визначення митної вартості митницею: приймає вона чи не приймає митну вартість, визначену імпортером.

Аналізуючи позитивну та негативну для імпортерів судову практику, Костянтин Пащенко зазначив, що більшість спорів виникає у разі, коли митниця визначає вартість за допомогою шостого метода, який для неї найбільш зручний і дозволяє нарахувати більші суми платежів.

Із використанням практичних прикладів судових спорів, що стосуються обрахунку митної вартості під час розмитнення автомобілів та інших видів товарів, лектор акцентував увагу слухачів Legal High School на важливості ретельного обґрунтування позовних вимог, чіткому формулюванні доводів та їх ілюстрації доказами і поясненнями. Зі свого боку митниця також повинна обґрунтувати сумнів щодо обрахунку імпортером митної вартості та застосування методології власного обрахунку.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик