Стажування надає можливість спробувати свої сили в різних напрямах права — Максим Лебедєв

Некомфортні поради молодому юристу давав у рамках своєї лекції Максим Лебедєв, партнер ЮФ GOLAW. Він поділився зі слухачами Legal High School тим, до чого треба бути готовим на початку кар’єри. У першу чергу лектор закликав тверезо оцінювати свої сили і розуміти, що випускник вишу не може стати крутим юристом без накопичення професійного і життєвого досвіду. Наявність знань та умінь — необхідна умова початку кар’єрного шляху, але твереза оцінка власної позиції вкрай важлива. Відповідаючи на запитання слухачів, Максим Лебедєв підкреслив, що сучасний юрист немислимий без ґрунтовних знань англійської мови — у багатьох випадках без неї робити взагалі нічого.

Лектор вважає дуже важливою умовою для професійного зростання стажування в юридичних фірмах на будь-яких умовах. За його особистим спостереженням, випускників юридичного вишу іноді доводиться кілька місяців вчити простим речам. Найліпше, щоб такий досвід був набутий ще у студентські роки під час стажувань. До того ж стажування надає можливість спробувати свої сили в різних напрямах права, а також реально оцінити всі недоліки і переваги професії, про яку багато студентів мають досить умовне, іноді й спотворене уявлення, сформоване фільмами і книжками.

Максим Лебедєв попередив не мати упереджень до будь-яких напрямів права, оскільки в практичній діяльності всі вони необхідні. При цьому він не виключає, що в результаті стажування студент може зрозуміти, що юриспруденція — взагалі не його стезя і, можливо, необхідно змінювати виш.

Беручи участь у колективному обговоренні справи, необхідно пропонувати свої ідеї, адже без креативу юрист неможливий. При цьому важливо не стільки заявляти про свою неповторність, скільки прислухатися до думки більш досвідчених партнерів.

Наступною порадою для слухачів стала рекомендація знайти собі наставника, який зміг би на перших порах опікуватися новачком, ділився б із ним нюансами професії. Не секрет, що молодих юристів завантажують роботою з пошуку інформації та підготовки документів. Усе це необхідні етапи роботи, але потрібно знаходити в собі сміливість і вимагати брати участі у зустрічах з клієнтами, адже без цього навчитися професійному веденню переговорів неможливо — такого не можна навчитися по книгах: як говорити, як змінювати тональність і підходу до кожного клієнта.

Він розповів про особливості побудови взаємодії з клієнтами, про врахування нюансів психології, отримання інформації і повторний перегляд даних, наданих клієнтом тощо.

Лектор наголосив, що якість роботи юриста не завжди полягає в тому, щоб скласти великий і складний документ, насправді вищий пілотаж — це написати коротко і так, щоб було зрозуміло і неспеціалісту.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик