Суттєвого рейдерства в Україні сьогодні немає, констатує Олена Перцова, лектор LHS

У Lеgal High School триває спецкурс «Корпоративні конфлікти та протидія рейдерству». Сьогоднішній модуль «Протидія протиправним атакам» відкрила лекція Олени Перцової, радника Aequo Law Firm, в ході якої слухачі Школи дізналися про актуальні алгоритми протидії рейдерській атаці.

Розкриваючи проблематику лекції, спікер зазначила, що потрібно розрізняти три поняття: «рейдерство», «корпоративний конфлікт» і «судовий спір». Як зазначалося, нерухомість і корпоративні права — головні об’єкти для рейдерської атаки. Об’єкти інтелектуальної власності, інше майно, а також менеджмент і репутація компанії можуть виявитися під рейдерським прицілом. Суттєвого рейдерства в Україні немає, констатує пані Перцова, розповідаючи про те, що сьогодні найбільш схильною до атак є саме аграрна сфера. Утім, такого рейдерського буму, який спостерігався в Україні ще років п’ять тому, навіть у цій галузі в останні кілька років немає, додає лектор.

Способи атаки лектор умовно розділила на такі види: підробка документів; залучення «чорних» нотаріусів і реєстраторів; силове захоплення; кримінальне провадження + АРМА; антирейдерська комісія; підкуп менеджменту; судовий спір; репутаційний удар. Вивести формулу всіх можливих алгоритмів атаки на бізнес неможливо, кожне протиправне захоплення — індивідуальне, зазначає Олена Перцова. На її переконання, найпростіше будувати лінію захисту в судовому прядку у разі, якщо рейдери використовували такий спосіб атаки, як підробка документів. «Кримінальне провадження + АРМА» — такій комбінації атаки вона приділила особливу увагу, розповівши про особливості її застосування на практиці та ілюструючи це конкретними кейсами. Як зазначалося, АРМА часто стає одним із ключових елементів рейдерської атаки, який завуальований під абсолютно законний правовий механізм.

Окремий блок лекції Олена Перцова присвятила способам протидії рейдерству, провівши їх умовну диференціацію на такі: судовий, кримінальний, антирейдерська комісія, силовий і репутаційний, а також розповівши про нюанси кожного із них. Наприклад, звернення до антирейдерської комісії можна використовувати, коли немає спору по суті. Такий спосіб захисту може дати швидкий результат, окрім того, він не вимагає фінансових витрат (плати за подачу скарги немає). Звернення до антирейдерської комісії — не панацея, цей орган не може замінити собою суд, резюмує лектор, порадивши слухачам усе ж вибирати судову лінію захисту, яка є відносно стабільним й ефективним способом протидії рейдерству, або ж комбінувати різні алгоритми, залежно від особливостей здійснення атаки на бізнес.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик