У системі загального права є можливість, щоб власником усього забезпечення була одна особа, — Олексій Сошенко, Redcliffe Partners

Надаючи кредит, кредитор не просто розраховує отримати відсоток за користування його коштами, але й сподівається отримати їх реально, для чого застосовуються різні види забезпечень. Про нюанси забезпечення кредитування в Україні та за кордоном розповів слухачам Legal High School Олексій Сошенко, керуючий партнер і керівник практики банківського та фінансового права Redcliffe Partners під час лекції «Забезпечене кредитування: українські та зарубіжні особливості» у рамках модуля «Кредитування» блоку «Залучення фінансування» Школи банківського та фінансового права.

Лектор зупинився на різних видах забезпечення, які застосовуються при різних видах кредитування, включаючи синдиковане кредитування. Хоча локальне синдиковане (консорціумне) кредитування не поширене, положення Цивільного кодексу України про солідарних кредиторів дозволяють, щоб у пулі кредиту брали участь кілька кредиторів. Однак в Україні не надто розвинена практика виконання зобов’язань перед консорціумом кредиторів.

У системі загального права є можливість, щоб власником усього забезпечення була одна особа — забезпечувальний довіритель — агент, який не є кредитором, проте, формально, саме на його користь звертається стягнення на все забезпечення у разі невиконання зобов’язань за кредитним договором, а потім уже отримане розподіляється ним між кредиторами. При цьому наразі практика розвивається таким чином, щоб цей агент набував права кредитора у відношенні до позичальника, і в договорах фіксуються паралельні зобов’язання: агент має право вимагати від позичальника виконання всіх грошових зобов’язань за кредитним договором, і позичальник зобов’язаний відповідати перед таким агентом на всю суму кредиту.

Основні види забезпечень фактично ідентичні, хоча деякі з них мають інше регулювання, в основному застосовуються такі: застава, іпотека, порука, гарантія (банківська гарантія).

До слова, українське правове поле відрізняється досить ефективним інструментом — Реєстром речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, — завдяки якому можна фіксувати і відстежувати зміну таких прав у режимі реального часу. Наприклад, у Польщі реєстрація обтяження здійснюється через суд і може займати до чотирьох місяців.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик