Висновки Великої Палати Верховного Суду в адміністративних справах проаналізував Олександр Прокопенко

З лекцією про висновки Великої Палати в адміністративних справах виступив Олександр Прокопенко, суддя Великої Палати Верховного Суду. Він констатує, що зміни, які мали місце восени 2019 року і в лютому 2020 року щодо обмеження допуску справ до касаційного провадження, сприяли зменшенню кількості надходжень до судів касаційної інстанції, також зменшивши при цьому навантаження на суддів касаційних інстанцій, у тому числі суддів Великої Палати Верховного Суду.

Детально лектор зупинився на судовій практиці. Так, у справі №440/3831/18 апеляційна інстанція своєю ухвалою скасувала рішення першої інстанції і закрила провадження. Не погодившись із цим рішенням, справа була передана позивачем до касаційної інстанції, яка вже після передала справу на вирішення Великої Палати Верховного Суду. Було прийняте рішення скасувати ухвалу апеляційного суду. Більшість суддів дійшли спільної думки, що подібна категорія справ і спірних відносин, в яких позивач не був задоволений умовами перевезення його від місця затримання до зали судових засідань, повинні розглядатися в порядку адміністративного судочинства. Таким чином, була сформована практика, що подібні справи будуть розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

За словами лектора, категорія справ щодо Фонду гарантування вкладів фізичних осіб завжди була досить дискусійною ще в судових палатах Верховного Суду України разом із Великою Палатою Верховного Суду. В одній з останніх справ, яку було розглянуто, прийняте рішення про закриття провадження — і таку позицію Велика Палата займає послідовно. У справі №826/16317/16 Велика Палата закрила провадження, а також дійшла правового висновку про те, що віднесення договорів до категорії нікчемних не може бути оскаржене, оскільки їх висновок не порушує законних прав та інтересів іншої особи правочину. Однак варто зазначити, що деякі судді мають іншу точку зору, але вони залишаються в меншості.

Олександр Прокопенко ознайомив слухачів LHS з нюансами інших справ судової практики Великої Палати, а також закликав враховувати і аналізувати цю практику при поданні позовних заяв.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик