Запуск процедури банкрутства винятково самим боржником — захисний буфер для фізособи, зазначає Руслан Бандуристий, арбітражний керуючий

У Lеgal High School продовжують обговорювати питання реструктуризації боргу. Про задоволення вимог, які не підлягають реструктуризації, боржником, у відношенні якого погоджено план реструктуризації, і нюанси забезпечення права вимог третіх осіб, розповів Руслан Бандуристий, арбітражний керуючий.

Банкрутство фізичних осіб — це новий інститут для України, який тільки планується запровадити після введення в дію положень нового Кодексу України з процедур банкрутства, тобто з 21 жовтня ц.р., нагадує пан Бандуристий. Деяким захисним буфером для фізичної особи, яка перебуває на межі неплатоспроможності, за словами лектора, є те, що запустити процедуру банкрутства може винятково сам боржник: ані банк, ані будь-яка інша юридична особа ініціювати її не можуть. Щоб розпочати цю процедуру, боржник повинен звернутися до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про неплатоспроможність, додавши до нього необхідний пакет документів, включаючи декларацію про стан майна за три роки (має містити дані про майно, доходи та витрати боржника і членів його сім’ї, що перевищують 30 мінімальних зарплат). Дуже важливо надати максимально повну інформацію, підкреслив спікер.

Лектор окремо сфокусувався на боргах, які не підлягають реструктуризації. Так, не підлягають реструктуризації борги зі сплати аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та зі сплати інших обов’язкових платежів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Податковий борг, що виник протягом трьох років до дня винесення ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, визнається безнадійним та списується в процедурі реструктуризації боргів боржника. План реструктуризації боргів затверджується господарським судом тільки після повного погашення перерахованих вище видів боргів, якщо вони є, підкреслює Руслан Бандуристий.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів — ще одне ноу-хау Кодексу України з процедур банкрутства, про яке розповів лектор. Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться строком на 120 днів з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Постанова про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій стосовно боржника. При цьому мораторій не поширюється на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи; виплату і стягнення аліментів; виконання вимог за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов’язують боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення; задоволення вимог кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника відповідно до затвердженого плану і в процедурі погашення боргів боржника. Затверджений план реструктуризації боргу — це, безумовно, перевага для боржника як з точки зору фінансового чинника, так і репутаційного, резюмував лектор.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик