Завдання юридичного підрозділу виборчого штабу в день виборів стали темою лекції Романа Титикала

Про організацію роботи юристів у день виборів розповів слухачам Legal High School керуючий АБ «Титикало і Партнери», депутат Київської обласної ради Роман Титикало. Розкриваючи тему лекції, він широко використовував власний досвід організації та проведення виборів різного рівня. Лектор наголосив, що створення виборчого штабу, в якому зосереджені люди, котрі займаються виборами кандидата, — необхідна частина виборчого процесу.

Як правило, керівник штабу — не юрист, а організатор, а до складу штабу входять агітатори та піарники. Залежно від рівня виборів, деякі штабні підрозділи можуть бути відсутніми або приймати на себе невластиві функції. На рівні виборів до сільради юриста залучати навряд чи будуть, а ось уже на рівні обласної ради та Верховної Ради юрист у штабі обов’язковий.

У сфері агітації завдання юриста — проводити тренінги для агітаторів задля пояснення алгоритму дій у різних позаштатних ситуаціях. У сфері PR завдання юриста — відстежувати матеріали, що публікуються, щоб не допустити порушень, які призвели б до скарг. Також стежити за конкурентами і оскаржувати їхні дії

У день виборів завдання юриста — інструктаж членів виборчих комісій, які формуються із симпатиків політичної сили або кандидата. Він повинен пояснити їм особливості виборчого законодавства, які належать до їхніх прав і обов’язків. Це стосується як членів комісій, які займаються виборами вперше, так і тих людей, які мають досвід. Усі члени виборчих комісій і спостерігачі повинні мати телефон «гарячої» юридичної лінії кандидата, за яким можна було б у будь-який час отримати консультацію та інструкцію для дій в екстраординарних випадках.

Завдання членів комісії і спостерігачів — контролювати порушення в процесі голосування, фіксувати істотні порушенні, які порушили хід голосування або зробили встановлення їх результату неможливими (знадобиться для скарг), а також отримання підсумкового протоколу результатів виборів на виборчій дільниці з «мокрою» печаткою.

Завдання юриста в день голосування — об’їхати більшість дільниць з метою контролю за ходом голосування, а також оперативний виїзд на дільницю, де виявлено порушення для їх правильної фіксації. Він також відповідає за правильність оформлення документації та подачу скарг на порушення в ході голосування у день виборів, оскільки строки розгляду скарг на виборчий процес дуже короткі. Тому є сенс заздалегідь підготувати відповідні форми скарги та акта і роздати їх членам дільничних комісій з відповідним інструктажем.

Лектор розповів про найбільш поширені порушення виборчого процесу і технологій фальсифікації в день голосування, а також запропонував рецепти їх контролю і реагування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик