Володимир Бевза розповів слухачам LHS про план BEPS і його імплементацію в Україні

Завершальний блок про міжнародне податкове планування і трансфертне ціноутворення другого дня LHS Corporate Counsel School відкрила лекція Володимира Бевзи, радника Юридичної групи EUCON.

Він розповів слухачам LHS про план BEPS і його імплементацію в Україні. Як зазначив спікер, проєкт закону №1210Д вводить нові дії в систему податкового законодавства, а саме: контроль за трансфертним ціноутворенням (кроки 8–10, 13), оподаткування контрольованих іноземних компаній (крок 3 — КІК), обмеження витрат за фінансовими операціями з пов’язаними особами (крок 4 — роялті, дивіденди тощо), запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування (крок 6, РРТ, бенефіціарний власник), запобігання уникненню статусу постійного представництва та оподаткування постійних представництв (крок 7 — «постійне представництво»), а також застосування процедури взаємного узгодження (крок 14). У майбутньому основними тенденціями буде посилення прозорості бізнес-структур та абсолютна легкість отримання інформації про доходи між країнами.

Спікер також розповів про те, як можна отримати податкову інформацію: це робиться за допомогою спецзапитів відповідно до Угоди про уникнення подвійного оподаткування; запитів до Інтерполу, а також Європолу; автоматичного обміну інформацією.

Лектор звернув увагу на те, що податкові вигоди у вигляді звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки не надаються, якщо головною або переважною метою здійснення відповідної господарської операції нерезидента з резидентом України було безпосереднє або опосередковане отримання переваг, що надаються міжнародним договором. Ця норма не застосовується, якщо буде встановлено, що отримання таких переваг відповідає об’єкту та цілям міжнародного договору України, запевняє доповідач.

За словами пана Бевзи, всі існуючі судово-правові доктрини дозволяють повною мірою обкладати нові активи, застосовувати нові правила, всі норми ОЕСР, Конвенцій будуть застосовуватися в світі однаково, з урахуванням уже діючої судової практики, яка дала тлумачення певним нормам, тоді як застосування національними судами норм Конвенції ОЕСР, коментарів до них — уже відбувається і надалі здійснюватиметься судами, оскільки тлумачення таких норм у світі є абсолютно однаковим.

Як кейс Володимир Бевза ознайомив публіку зі справою «Рокерроу Інвестмент Лімітед» у РФ і справою «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» в Україні та ін.

Пан Бевза підкреслив: поняття «фактичний одержувач доходу» не має тлумачитися у вузькому, технічному сенсі, його значення треба визначати відповідно до мети, завдань міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування, таких як уникнення сплати податків, і з урахуванням наступних основних принципів, зокрема запобігання зловживанню положеннями договору.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик