«Якщо арешт накладено, потрібно готуватися до того, що в найближчому майбутньому слідство може ініціювати клопотання про передачу майна в управління» — Андрій Тригуб

Про те, як запобігти розгляду питання про передачу майна в управління АРМА без залучення власника, слухачам Legal High School розповів Андрій Тригуб, асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко та Партнери», к.ю.н., адвокат. Він зазначив, що «коренем зла» та передумовою передачі майна в управління є накладення арешту слідчим суддею. Оскільки ухвала про передачу майна в управління не підлягає апеляційному оскарженню, потрібно наперед оцінити ймовірність арешту майна на основі фабули кримінального провадження та процесуального статусу особи.

Прикладом ефективного способу інформування лектор назвав програму СМС-маяк, яка дозволяє виявити, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРПНМ) є інформація про накладення арешту на нерухомість вашого клієнта. Утім, він порадив не переоцінювати його можливості, оскільки СМС-маяк не виявить факт накладення арешту, коли йдеться про майно, не внесене в ДРРПНМ. Крім того, є розширена послуга СМС-маяка, яка повідомляє про подачу заявки державному реєстратору, проте вона доступна лише особисто власнику майна.

Лектор описав форму отримання інформації з ДРРПНМ у вигляді інформаційної довідки (виписки) про осіб, які запитували інформацію про майно особи. За його словами, наявність такої інформації, якщо у виписці фігурують представники правоохоронних органів, може свідчити про підготовку до обшуку або подачі клопотання про накладення арешту на нерухоме майно.

Що стосується інших видів майна, то, як і з нерухомим майном, є можливість отримувати платні онлайн-витяги з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМ). Інколи може бути ефективною подача запитів до суду, в межах територіальної юрисдикції якого перебуває той орган досудового розслідування, який веде кримінальне провадження чи розглядалося клопотання слідчого або прокурора про арешт чи передачу в управління майна вашого клієнта. При цьому лектор зазначив, що не всі суди охоче надають таку інформацію, особливо якщо клопотання про передачу в управління ще не розглянуте.

«Якщо арешт накладено, потрібно готуватися до того, що в найближчому майбутньому слідство може ініціювати клопотання про передачу в управління», — наголосив Андрій Тригуб. На цьому етапі головне завдання — відстежувати і встигнути потрапити в судове засідання до того, як слідчий суддя розгляне клопотання про передачу майна в управління, вважає він.

Відповідаючи на запитання: чим можуть бути обґрунтовані заперечення проти задоволення клопотання слідчого/прокурора про передачу майна в управління АРМА, лектор наголосив на такому:

— необхідно враховувати мету накладення арешту (в АРМА можна передати лише речові докази, тому арешт для забезпечення конфіскації або цивільного позову — не надає такої можливості);

— відсутність доказів звернення до власника майна за добровільною згодою на передачу в управління;

— не доведена вартість майна на суму понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні 454 000 грн);

— нематеріальний характер майна (акції у бездокументарній формі).

Крім того, лектор дав слухачам Legal High School поради стосовно запобігання порушенням прав власника на етапі управління майном АРМА та розповів про особливості управління в розрізі видів майна.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик